×

8 listopada 2010

WICEMISTRZ POLSKI JEST Z KOLONOWSKIEGO!

Mateusz Kaszuba zawodnik Klubu Karate "Nidan" i mieszkaniec Kolonowskiego podczas Mistrzostw Polski Karate Shotokan, które odbyły się 24 października br w Bielsku Białej wraz z Bartłomiejem Barańskim i Dariuszem Sworeniem wywalczyli Wicemistrzostwo Polski w konkurencji kata drużynowego seniorów.

Dokładnie 2 tygodnie temu odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów i Juniorów Młodszych. Na najwyższym podium stanął Dariusz Sworeń, który zwyciężył w konkurencji kumite ind. kadetów tj. 16-17 lat, srebro wywalczyła drużyna kata seniorów w składzie Bartłomiej Barański, Mateusz Kaszuba i Dariusz Sworeń.

Dla wyjaśnienia podajemy, że zawody w stylu shotokan rozgrywane są bez podziału na kategorie wagowe, jest rozgrywana tylko jedna kategoria wagowa dla każdej grupy wiekowej (kadet 16-17 lat, junior 18-20 lat, senior 21 i starsi). Dlatego tak bardzo cenne są wszystkie wywalczone medale w konkurencjach kumite. W Mistrzostwach uczestniczyło 139 zawodników z 32 klubów.