×

Aktualności

 • List Prezesa KRUS

  List Prezesa KRUS w sprawie bezpieczeństwa w pracach rolnych.

 • Uwaga na nieuczciwych operatorów telekomunikacyjnych!

  UWAŻAJMY NA NIEUCZCIWYCH OPERATORÓW TELEKOMUNIKACYJNYCH!!

  Dzwoniła do mnie Pani podając się za dotychczasowego operatora, poinformowała, że zmienia się linia telefoniczna ze stacjonarnej na cyfrową czy na światłowody, jest jakaś modernizacja  i muszę koniecznie podpisać nową umowę, bo inaczej przestanie mi działać telefon. Jutro ma przyjechać kurier i jak tylko podpisze wszystko będzie załatwione. Jestem osobą starszą, muszę mieć telefon stacjonarny dla bezpieczeństwa. Nie wiem co mam robić, czy podpisać te dokumenty?

  Takich telefonów konsumenci odbierają w ostatnim czasie mnóstwo. I codziennie do Rzecznika Konsumentów trafia kilkanaście osób wprowadzonych w błąd. Nie wierzmy w takie informacje. Nikt nie ma prawa wyłączyć nam telefonu w trakcie umowy i nie ma żadnych modernizacji linii. Podpisywanie nowych umów nie jest obowiązkowe. Dzwonią najczęściej przedstawiciele innych firm niż firma z którą dany konsument posiada umowę, po to by przejąć klienta. Takie wprowadzanie w błąd to nieuczciwe praktyki rynkowe. Bądźmy czujni i nie podpisujmy nic bez przeczytania lub gdy nie rozumiemy treści dokumentu. Podobne przypadki dotyczą prądu. Konsumenci są straszeni, iż jak nie podpiszą dokumentu z którym przyjedzie kurier – będzie wyłączony prąd. Osoby starsze ze strachu i niewiedzy podpisują najczęściej niekorzystne umowy. Nie dajmy się zastraszyć.

  W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z Rzecznikiem Konsumentów 77 440 17 56 lub skorzystać z bezpłatnej infolinii konsumenckiej – 801 440 220.

  Małgorzata Płaszczyk–Waligórska
  Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Strzelcach Opolskich

 • Doliną Małej Panwi z kijkami i kajakiem

  25 czerwca 2017r. grupa Nordic Walking Strzelce Opolskie organizuje wydarzenie "Doliną Małej Panwi z kijkami i kajakiem". Odbywa się ono w ramach 2 Amatorskiej Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking.

 • Konsultacje

  W zawiązku z prowadzeniem konsultacji z mieszkańcami Gminy Kolonowskie w sprawie remontu zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego UNIA Kolonowskie w budynku MCKS w Kolonowskiem proszę o wypełnienie załączonej ankiety.

  Wypełnione ankiety można składać w holu Urzędu lub przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres

   

   

 • Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego

  W związku z opublikowaniem wyników Egzaminu Gimnazjalnego 2017 miło nam poinformować, że uczniowie uczęszczający do Publicznego gimnazjum w Kolonowskiem osiągnęli średnią wyników przekraczającą zarówno średnią wojewódzką jak i krajową. 

 • Nagrody Marszałka

  W załączeniu informacja dot. Nagród Marszałka Województwa Opolskiego "Prymus Opolszczyzny" oraz nagrody za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i upowszechniania edukacji: PDFinforacja do gmin.(219262_111678) (1).pdf

×

Wyszukaj w serwisie