×

Aktualności

 • Jesteśmy na Facebooku!

  Bądź na bieżąco! Polub nas na Facebooku!  Wydarzenia, inwestycje, plany: facebook.com/gmina.kolonowskie

 • Zaproszenie na spotkanie informacyjne

  Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaprasza  przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie województwa opolskiego na spotkanie informacyjne dotyczące zasad uczestnictwa w konkursie FIO 2020 w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, edycja 2020 oraz założeń Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

  Spotkanie odbędzie się dnia 26 listopada 2019 r. o godz. 10.00  w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu przy ul. Piastowskiej 14.

  Prosimy o potwierdzenie Państwa udziału do dnia 19 listopada 2019 r.  na adres: .
  O uczestnictwie w spotkaniu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Ze względu na możliwości lokalowe ilość miejsc jest ograniczona.

 • "Dzieci uczą rodziców"

  Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

  W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

  Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

  Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

  #DzieciUcząRodziców

 • Mobilny Punkt Informacyjny

  Informujemy o organizacji dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (LPI) w Kędzierzynie-Koźlu dnia 12 listopada 2019 r. (wtorek) w godzinach 9:00 – 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich przy ul. Jordanowskiej 2.

 • Zapraszamy na koncert

  Największe dzieła muzyki kościelnej i światowej w wykonaniu Edwarda Simoniego

 • Program Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2020

  Burmistrz Kolonowskiego
  ogłasza konsultacje
  projektu „Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2020"

   Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) działających na terenie gminy Kolonowskie, do wnoszenia uwag i opinii 

  w terminie od dnia 30.10.2019 r. do dnia 12.11.2019 r. za pośrednictwem załączonego formularza opinii. 

  Formularz zgłoszenia opinii należy przesłać:

  • na adres Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie, Referat Spraw Obywatelskich ul. Księdza Czerwionki 39, 47-110 Kolonowskie lub
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e-mail: lub  
  • złożyć osobiście za pośrednictwem sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie ul. Ks. Czerwionki 39                                          
  • lub załączyć w formie pliku na Platformie e-PUAP

  PDFProjekt Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na 2020.pdf
  DOCFormularz zgloszenia opinii.doc

 • Srebrna Róża Opolskiej Turystyki

  W dniu 29.10.2019 w Kamieniu Śląskim odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Agro-Eko- Turystycznego „Zielone Lato”.

 • Rożowy czwartek 2019

  Zarząd Powiatu Strzeleckiego organizuje akcję profilaktyczną pn. "Różowy Czwartek - zbadaj się", która odbędzie się dn. 31.10.2019 r. w sali narad Starostwa Powiatowego o godz. 17.00

 • Przerwa w dostawie wody

  KGK informuje, że 28.10. w godz. 8- 11 z powodu prac na sieci wodociągowej może wystąpić chwilowa przerwie w dostawie wody.

×

Wyszukaj w serwisie