×

Aktualności

 • X Rajd Rododendrona

  W załączeniu regulamin X Rajdu Rododendrona, organizowanego przez Oddział Zakładowy PTTK "Huta Andrzej": DOCRododendron 2018.doc

 • Mammobus w Kolonowskiem

  Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

  Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

  Zbadaj się i zyskaj spokój!

  Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

  Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

  Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

  Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:

  Kolonowskie – 28 maja 2018 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Leśna 6B

  Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

  Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

  Szczegóły w załącznikach: 

  PDFUlotka mammografia -czy Twoja żona, partnerka miała mammografię.pdfPDFUlotka mammografia - czy Twoja mama miała mammografię.pdfPDFplakat_wersja elektroniczna 2018.pdf

 • Znaleziono psa!

  EDIT: Pies już u właściciela :)

  Do jednej z mieszkanek ul. Nowej w Kolonowskiem przybłąkał się pies. Lgnie do ludzi. Ktoś szuka? Tel. kontaktowy: 692 497 771

 • Badania prowadzone przez Urząd Statystyczny

  Urząd Statystyczny w Opolu informuje o realizowanych badaniach ankietowych statystyki publicznej

 • Historia zamków i pałaców

  Biblioteka im. Josepha von Eichendorffa w Opolu zaprasza na wykład.

 • Zawody wędkarskie z okazji DNIA DZIECKA

  Zapraszamy wszystkie dzieci na tradycyjne zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

 • VII Gminny Spływ Kajakowy

  Serdecznie zapraszamy na VII Gminny Spływ Kajakowy :)

×

Wyszukaj w serwisie