×

Wybór drzewa ma znaczenie!

Nadeszła wiosna, a wraz z nią pora porządkowania terenów zielonych i nowych nasadzeń. Odpowiedni wybór gatunku sadzonego drzewa, jak i konieczność dbania o stan i wysokość drzew już posadzonych, to tematy ważne również dla energetyki.

"Dlaczego temat nasadzeń i pielęgnacji drzew jest ważny dla TAURON Dystrybucji? Chcemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, iż wybór gatunku sadzonego drzewa ma ogromne znaczenie dla otoczenia. Zwłaszcza, jeśli w jego pobliżu przebiegają naziemne lub podziemne linie energetyczne. Na właścicielu terenu spoczywa obowiązek dbania o stan drzew i ich wcześniejsze przycinanie w taki sposób, aby zapobiec późniejszemu wrastaniu w linie energetyczne. Taka sytuacja powoduje ogromne zagrożenie nie tylko dla dostaw energii elektrycznej, ale przede wszystkim dla osób postronnych, które mogą ulec porażeniu prądem.

Chcąc zapobiegać zagrożeniom realizujemy program edukacyjny pn. „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody”. Na jego potrzeby przygotowaliśmy szereg materiałów edukacyjnych, dostarczających praktycznej wiedzy dla wszystkich osób, których dotyczy temat prawidłowych nasadzeń i pielęgnacji drzew. Są to: - poradnik „Co sadzić, by nie przesadzić”, który opisuje jak, kiedy i gdzie należy sadzić drzewa i jak je pielęgnować , dostępny do pobrania PDFtutaj: - animacje w krótki i jasny sposób opisujące jak właściciel terenu powinien dbać o zieleń zlokalizowaną w pobliżu linii i słupów energetycznych: Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody - YouTube oraz jak bezpiecznie wykonywać prace w ogrodzie: TAURON | Prąd w zasięgu. Czy można kosić trawę po deszczu? - YouTube

image004.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie