×

4 stycznia 2012

UWAGA - TO NIE TELEKOMUNIKACJA POLSKA!

W reakcji na informację naszych mieszkańców, ostrzegamy:

Przedstawiciele firmy Telekomunikacja Novum, podszywając się pod pracowników Telekomunikacji Polskiej, najpierw telefonicznie, a później osobiście (głównie za pośrednictwem kuriera) - podpisują umowy na nowych zasadach z TN.

Naszą czujność powinien wzbudzić fakt, że przedstawiciele tej firmy zwykle dzwonią 3 miesiące przed końcem umowy z TP.

Schemat postępowania jest zazwyczaj następujący:

Miły i uprzejmy pracownik TN dzwoni z propozycją obniżenia kosztów abonamentu lub informuje, że z nowym rokiem wygasają dotychczas zawarte umowy z Telekomunikacją Polską. Kilka dni później, bądź już następnego dnia, zgłasza się przedstawiciel operatora z umową gotową do podpisania.

Pamiętajmy, że umowy najlepiej jest podpisywać w siedzibach firm, w miejscach do tego przeznaczonych. Osoby starsze powinny poradzić się swoich dzieci czy wnuków, tym bardziej, że większość oszukanych to właśnie emeryci i renciści!

Możemy co prawda odstąpić od umowy na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.), jednak zdecydowanie lepiej jest nie podejmować pochopnych decyzji!

 

×

Wyszukaj w serwisie