×

9 stycznia 2012

RECITAL CHWYTAJĄCY ZA SERCA...

IMG_0065.jpeg "Posyłajcie swoje dzieci, żeby uczyły się muzyki - to niezmiernie ubogaca!" - takimi słowami zakończył się w miniony piątek recital w kościele w Staniszczach. Kto nie był - niech żałuje! O czym mowa? O koncercie noworocznym Moniki Skibińskiej, z towarzyszeniem prof. Lucyny Glezner-Sun (organy) oraz prowadzeniem p. Stanisława Rewieńskiego.

Rzadko mamy okazję wysłuchać tak świetnie dobranego repertuaru w tak pięknym wykonaniu. Urocza i skromna młoda osoba, jaką jest Monika Skibińska, dysponuje głosem, który większość słuchaczy po prostu zahipnotyzował.

IMG_0046.jpeg Klasyka kolędowa i pastorałkowa, ale też utwory nieco mnie znane - choć nie mniej piękne - sprawiły, że cały kościół razem ze słuchaczami lekko uniósł się nad ziemią i odpłynął w rytmie dźwięków. To, rzecz jasna, przenośnia, ale taki właśnie lekko odrealniony nastrój zapanował dzięki niezwykle silnemu mezzosopranowi tego piątkowego popołudnia.

Zatem - "posyłajcie swoje dzieci, żeby uczyły się muzyki"! Będą ubogacać siebie i nas - słuchaczy. I dzięki nim świat stanie się piękniejszy.

×

Wyszukaj w serwisie