Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

16 stycznia 2012

Gminne kolędowanie już po raz 17.!

IMG_7285.jpeg W niedzielę, 15 stycznia, miał miejsce Gminny Przegląd Kolęd. Tym razem impreza odbywała się w kościele filialnym w Spóroku - ma ona bowiem od samego początku charakter przechodni, tzn. co roku organizowana jest w innym kościele gminy.

IMG_7226.jpeg Jak zwykle w przeglądzie udział wzięli uczniowie ze szkół w Kolonowskiem, Fosowskiem i Staniszczach Małych oraz dwu wykonawców z kategorii "open" - p. Józef Kotyś oraz Marta Konieczko.

IMG_7282.jpeg Poziom występów z roku na rok jest wyższy, stąd organizatorzy nie żałują decyzji a zmianie formuły z konkursu na przegląd. Wybór najlepszego wykonania w kategorii chórów, duetów i solistów byłby praktycznie niemożliwy.

IMG_7184.jpeg Na wyjątkowe uznanie zasługuje jednak pasja wszystkich bez wyjątku wykonawców. Kolędy w ich wykonaniu to nie tylko pokaz umiejętności wokalnych - to także przekazanie słuchaczom szczególnego rodzaju wrażliwości, który ukształtować w człowieku może tylko muzyka...

Więcej zdjęć z przeglądu - w naszej galerii.

×

Wyszukaj w serwisie