Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

30 stycznia 2012

SIĘ DZIAŁO - W ŚWIETLICACH WIEJSKICH!

100_0255.jpeg Tegoroczne ferie już za nami. Dzieci, które nie wyjechały na zimowiska chętnie spędzały wolny czas w świetlicy wiejskiej w Staniszczach Wielkich. Zgodnie z zapowiedzią w pierwszym tygodniu ferii, oprócz ogólnodostępnych gier planszowych typu scrabble, jenga, warcaby i gier sportowych takich jak unihokej, tenis i dart, dzieci brały udział w grupowych zajęciach plastycznych.

100_0256.jpeg We wtorek, 17 stycznia, uczestnicy zajęć robili laurki dla babci i dziadka, jak również gustowne pudełeczka na czekoladki. Podczas tworzenia laurek dzieci dały upust swej fantazji, w wyniku czego na koniec mogliśmy podziwiać oryginalne kartki dla dziadków i babć z ruchomymi płatkami kwiatów, balonikami w kształcie serc itp. Kilkoro dzieci, ze względu na swój wiek, przybyło na zajęcia w towarzystwie swoich mam. W rezultacie w zajęciach wzięło udział 14 dzieci i 4 mamusie.

100_0270.jpeg W piątek natomiast, 20 stycznia, podczas warsztatów twórczych pod nazwą „Plastelinowe ZOO”, jedenaścioro dzieci w wieku od 6 – 13 lat lepiło z plasteliny zwierzątka, które na koniec zostały wyeksponowane na uprzednio przygotowanej makiecie. Na makiecie zostały wyszczególnione różne strefy roślinności i ukształtowania terenu tak, aby każde zwierzątko znalazło miejsce jak najbardziej odzwierciedlające środowisko, w którym żyje na wolności. Małpka i papużka na drzewie, krokodyl i foczka w wodzie a lew i żyrafa na trawiastej sawannie. Dzieci były pod wrażeniem końcowego efektu twórczych warsztatów.

100_0271.jpeg Młodzież w czasie zajęć miała do dyspozycji salę gimnastyczną przy świetlicy, gdzie codziennie grała w tenisa lub w piłkę nożną. W piątek, 27 stycznia, zarówno dzieci jak i młodzież zmierzyły się przy stołach podczas turnieju tenisa stołowego. 

 

×

Wyszukaj w serwisie