×

15 maja 2012

RUSZYŁ PROJEKT – DZIECI PŁYWAJĄ

Zdjęcie0015.jpeg Od kwietnia 2012 roku Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” w Kolonowskiem realizuje projekt pn. „Zadanie nr 2: Powszechna nauka pływania”. To wszystko dzięki pozyskanym środkom państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcie0025.jpeg W ramach projektu 40 dzieci z klas IV i V Gminy Kolonowskie ma możliwość nauki pływania pod okiem instruktorów. Dzięki tego rodzaju sportu dzieci mają możliwość nie tylko nauczyć się pływać, ale znacznie wzrasta prawdopodobieństwo zniwelowania wad postawy. Jak wynika z badań, aż 90% młodzieży w tym przedziale wiekowym ma wady postawy. Dodatkowym elementem projektu są zajęcia dodatkowe. Sam ruch w wodzie nie wystarcza, dlatego też w salach gimnastycznych w poszczególnych szkołach przeprowadzone zostaną zajęcia dodatkowe korygujące postawę.

Wartość projektu to ponad 24 tyś zł z czego kwota dofinansowania ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów z Ministerstwa Sportu i Turystyk wynosi 15000zł. Projekt ruszył w kwietniu i potrwa do końca listopada 2012 roku.

×

Wyszukaj w serwisie