Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

23 maja 2012

IŚĆ, CIĄGLE IŚĆ...

Już po raz trzeci Gmina Kolonowskie "zaprezentowała swoje walory" podczas Targów Turystyki "W Stronę Słońca" w Opolu. Jak co roku tematem przewodnim stoiska były kajaki i trasy rowerowe - czyli to, co jest dla Kolonowskiego najbardziej charakterystyczne. 

Stoisko - jak zwykle zresztą - cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Sprawdza się zatem formuła otwartości - tak jak otwarta jest ekspozycja, tak nasza gmina otwarta jest na turystów.

Z roku na rok coraz więcej jest osób, które bądź już korzystały ze spływów, bądź słyszały o nich od znajomych i chcą uzyskać szczegółowe informacje. Rośnie także zainteresowanie trasami rowerowymi.

Tym razem stoisko zostało przygotowane w ramach realizowanego przez Gminę Kolonowskie projektu pn. "Na rowerze do przeszłości przez Region Hranicko i Dolinę Małej Panwi", współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.

Imprezę towarzyszącą targom uświetnił swoim występem Zespół Taneczny "Figielek", który po raz kolejny udowodnił, że jest marką samą w sobie. Na stoisku gościły także nasze lokalne artystki, które tradycyjnymi technikami zdobiły porcelanę i wykonywały kroszonki.

DSC04240.jpeg   DSC04316.jpeg   DSC04260.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie