Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

4 czerwca 2012

POZNAJEMY ZAKŁADY KOLONOWSKIEGO

530izost.jpeg Pod takim hasłem 24.05.2012 r. grupa emerytów (dwadzieścia cztery osoby) z Koła Terenowego w Kolonowskiem stawiła się u bram IZOSTALU w Fosowskiem. Przywitał ich p. Marek Bagiński - kierownik produkcji. Bardzo ciekawie zapoznał z historią powstania zakładu, jego produkcją, rynkami zbytu i przyszłością. Pytań ze strony zwiedzających było dużo, na wszystkie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Podzieleni na 3 grupy ruszyli zwiedzać zakład XXI wieku. Byłych pracowników huty, Agrometu i innych zakładów pracy w zdumienie wprawiła czystość hal produkcyjnych, automatyzacja, brak zapachów przemysłowych. "Takie olbrzymie rury poddawane są obróbce, a na hali tylko 2-3 osoby'' - słychać było głosy zdumienia.

Emeryci byli pierwszą grupą, która zwiedzała zakład. Pomysł tak się spodobał, że planują w czerwcu zwiedzić następny zakład. Który? O tym później...

×

Wyszukaj w serwisie