Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

4 czerwca 2012

KONWENT U CZARODZIEJA IRYSÓW:)

IMG_8322.jpeg W dniach 1-2 czerwca br. przy Leśniczówce Jaźwin w Staniszczach Wielkich odbył się konwent MEIS - Międzynarodowego Stowarzyszenia Hodowców Irysów. Członkiem tej, powstałej w 1996 roku, organizacji jest Robert Piątek - leśniczy i wielki miłośnik  niezwykłych kwiatów, jakimi niewątpliwie są irysy.

Stowarzyszenie tworzą Polacy, Czesi, Słowacy, Liwini, Ukraińcy i Amerykanie, na konwent przybyli natomiast przedstawiciele trzech pierwszych nacji - w sumie około 80 osób.

IMG_8340.jpeg W uroczystym otwarciu oraz głosowaniu na najpiękniejszy okaz irysa, poza członkami stowarzyszenia, uczestniczyli także przedstawiciele Nadleśnictwa Zawadzkie (głównego sponsora) oraz lokalnych stowarzyszeń i organizacji. Otwarcie poprzedziło szkolenie na sędziów oceniających irysy. Najpiękniejszym okazem został Uwodziciel, wyhodowany - a jakże! - przez Roberta Piątka. 2 czerwca miał miejsce "właściwy" konwent, w którym uczestniczyli już sami członkowie stowarzyszenia.

Cieszy, że impreza o międzynarodowych charakterze odbyła się właśnie w naszej gminie. Ale cieszy jeszcze bardziej, że w Kolonowskiem mieszkają ludzie tak pełni pasji, jak Pan Leśniczy - Czarodziej Irysów:)

 

×

Wyszukaj w serwisie