Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

18 czerwca 2012

DLA SPORTOWCÓW I NIE TYLKO

16 czerwca to dzień, który na długo zapamiętają nie tylko sportowcy ze Staniszcz Wielkich, ale również wszystkie organizacje działające na terenie tej miejscowości. W tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie i przekazanie do użytku wyremontowanego obiektu na boisku LZS.

Szatnię, bo to o niej mowa, przebudowano i zmodernizowano w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. W zakres robót weszły m.in.: wymiana instalacji wewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej, pokrycia i konstrukcji dachu, montaż instalacji solarnej, docieplenie poddasza i ścian zewnętrznych oraz utwardzenie tarasu przed budynkiem. W wyniku przebudowy i modernizacji w budynku pojawiły się nowe pomieszczenia, m. in. świetlica i zaplecze kuchenne, które z pewnością będą służyć wszystkim mieszkańcom miejscowości.

Uroczystość oddania do użytku budynku stanowiła również okazję do zorganizowania okolicznościowego festynu, którego główną atrakcją był mecz pomiędzy drużyną Seniorów LZS, a Oldboy’ami ze Staniszcz Wielkich. Piłkarskie zmagania zakończyły się wynikiem 6:2 dla drużyny seniorów. Sportowa imprezę zakończyła zabawa taneczna, oczywiście z przerwą na mecz Polska – Czechy. 

×

Wyszukaj w serwisie