×

22 czerwca 2012

"DAMA DWORU" + "UWODZICIEL" = "CZERWONA MIŁOŚĆ"

P6145688.jpeg W miniony czwartek, 14 czerwca, 54-osobowa grupa emerytów z koła w Kolonowskiem spotkała się w zamku „Caritas” w Zawadzkiem, by uczestniczyć we Mszy Św. z okazji Światowego Dnia Inwalidy.

Po mszy grupa pojechała do Arboretum przy leśniczówce Jaźwin, gdzie leśniczy, Robert Piątek, opowiadał o swojej pasji – hodowli irysów. Pokazał, jak żmudną pracą jest ich krzyżowanie. Emeryci z zapartym tchem śledzili nanoszenie pyłku na znamię. Dowiedzieli się także, że krzyżówkę należy trwale opisać. Po miesiącu zawiązuje się torebka nasienna, która należy obserwować aż do wysypania się nasion. Nasiona trzeba wysuszać i na jesień wysiać do skrzynek. Po wzejściu siewki należy posadzić na docelowym zagonie i cierpliwie czekać... 4 lata na końcowy efekt.

P6145696.jpeg Emeryci dowiedzieli się również, że pierwszą siewkę – żółty self – p. Robert nazwał „SŁOŃCE JAŻWINU”, drugą, biało-lawendowo—niebieską amoenę - „UWODZICIEL” a trzecią - „DAMA DWORU”. Leśniczy zdradził także nie tylko swoje marzenie, ale marzenie wszystkich hodowców irysów - wyhodowanie czerwonego irysa.

Życzymy z całego serca Panu Robertowi, by udało mu się zrealizować jego marzenie. Tym bardziej, że w swoim królestwie ma już „UWODZICIELA” i „DAMĘ DWORU” - zatem "CZERWONA MIŁOŚĆ" to tylko kwestia czasu:).

×

Wyszukaj w serwisie