Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

7 grudnia 2009

MAŁA PANEW! Obraz 203.jpeg
5 grudnia, w PSP w Zawadzkiem, odbył się VII Festiwal Piosenki Turystycznej. Zespoły i soliści ze szkół gminy Zawadzkie i Kolonowskie jak co roku prezentowali bardzo wysoki poziom. I - również tradycyjnie - najsympatyczniejsze były występu uczniów zespołów szkół specjalnych i warsztatów terapii zajęciowej. Ci ostatni zebrali zresztą największe oklaski. I to na ich twarzach malowała się największa radość z występu.

A jednak pod jednym względem festiwal był nietypowy. Dlaczego? Bo miały na nim miejsce narodziny gwiazdy! Nikt chyba nie spodziewał się, że - zupełnie poza konkursem - na scenę wkroczy Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Józef Kotyś, ze swoją córką, Darią. I że wspólnie zaprezentują napisaną specjalnie na tę okazję piosenkę pt. "Mała Panew". Sporo osób wie, że Wicemarszałek był frontmanem zespołu rockowego, ale chyba niewielu miało okazję usłyszeć go na żywo. A było czego posłuchać! Mocny, czysty głos i głos Darii - niski, ciemny... I to umiłowanie "naszej rzeki - naszej krwi" w tekście... Po tej piosence rzeka, którą większość z nas mija każdego dnia, stała się bardziej tajemnicza i piękniejsza.

×

Wyszukaj w serwisie