Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

10 października 2011

LOGA.jpeg

ORIENTOWALIŚMY SIĘ:)

IMG_5995.jpeg 7 i 8 października grupa dzieci i młodzieży ze szkół Gminy Kolonowskie po raz kolejny gościła w zaprzyjaźnionym Regionie Hranicko. Powodem odwiedzin był, organizowany w ramach projektu "Razem poprzez przyrodę i tradycje", bieg na orientację. Działanie przygotowała i realizowała Zakladni Skola Stritez nad Ludinou.

IMG_6032.jpeg Pierwszego dnia pobytu w Czechach polska grupa, podzielona na patrole, uczestniczyła we wspomnianym już biegu na orientację. Poza poszukiwaniem trasy, oznaczonej kolorowymi wstążeczkami, uczestnicy mieli za zadanie np. wyznaczyć azymut, strzelać z wiatrówki, wiązać węzły czy przeprawiać się po linach na drugą stronę płytkiego wąwozu. W naszej gminie nie ma tradycji organzowania takich biegów, więc dla uczniów był on tym bardziej atrakcyjny.

IMG_6162.jpeg Drugiego dnia wizyty miało miejsce zakończenie działania pn. "Multimedialna encyklopedia przyrody". Polscy uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób wykorzystano do przygotowania encyklopedii opracowane przez nich materiały.

Atrakcyjny program i znajomości, które zawiązały się podczas projektu, delikatnie rzecz ujmując nie ułatwiły wyjazdu w drogę powrotną. Ale nic to - wkrótce spotkamy się w Polsce, podczas Bożego Narodzenia!

×

Wyszukaj w serwisie