Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

12 lipca 2011

loga.jpeg

NASI PRZEWODNICY GOTOWI DO AKCJI!

Obraz 388.jpeg Rajdem rowerowym po terenie Gminy Kolonowskie zakończył się w niedzielę, 11 lipca, kurs przewodników turystyki kolarskiej Doliną Małej Panwi. Kurs przeprowadzony został w ramach projektu „Rozwój tras rowerowych w Regionie Hranicko i Dolinie Małej Panwi - Gmina Kolonowskie”,  współfinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, w ramach Celu 3. Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.

Obraz 463.jpeg Frekwencja - jak zwykle zresztą - oscylowała w granicach 100%, humory dopisywały, a i pogoda - po porannej burzy - była dla świeżo upieczonych przewodników niezwykle łaskawa.

Rajd był okazją do zwiedzenia, bardziej i mniej znanych, atrakcyjnych turystycznie punktów Gminy Kolonowskie - od Arboretum przy Leśniczówce "Jaźwin", poprzez Czarny Staw i Stoczek w Staniszczach Małych, kościół w Staniszczach Wielkich, aż po kościółek ewangelicki oraz dostrzegalnię w Kolonowskiem.

Obraz 427.jpeg Największe wrażenie na uczestnikach kursu wywarł kościółek ewangelicki. Tym bardziej, że zwykle jest on zamknięty i część "rajdowiczów" nie miała dotychczas możliwości obejrzenia go wewnątrz. Sporą atrakcję stanowiło też wejście na taras widokowy dostrzegalni w Kolonowskiem (przy tej okazji niektórzy leczyli - z różnym zresztą skukiem - swój lęk wysokości;) ).

Rajd - jako ostatni element bogatego programu kursu - zakończył się rozdaniem stosownych certyfikatów. Teraz pozostaje jedynie mieć nadzieję, że zainteresowanie naszymi szlakami rowerowymi i przepiękną okolicą jeszcze wzrośnie. A do wzrostu tego przyczynią się w znaczącym stopniu nowo nabyte umięjętności naszych przewodników:)

Więcej zdjęć z rajdu w naszej galerii.

×

Wyszukaj w serwisie