×

13 września 2010

XIV OGÓLNOPOLSKI SPŁYW KAJAKOWY "MAŁA PANEW" 2010

DSC03433.jpeg Stanicę kajakową w Fosowskiem możemy uznać za oficjalnie otwartą! Choć jej oddanie do użytku miało miejsce już prawie 2 tygodnie temu, to jednak dopiero w minioną niedzielę z jej pełnej funkcjonalności mogli skorzystać kajakarze z całej Polski. Gliwicki Klub Kajakowy „Wiking” zakończył bowiem w tym właśnie miejscu XIV Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Mała Panew 2010”.

Spływ rozpoczął się w piątek, 10. września, w Krupskim Młynie. 43. kilometrowa trasa została podzielona na etapy, z których ostatni miał metę w Fosowskiem. W tym roku uczestnikom dopisała pogoda, choć rzeka była bardziej wymagająca niż zwykle – po ostatnich deszczach jej poziom wzrósł, a nurt był bardziej bystry. Cóż to jednak dla takich profesjonalistów;) Uczestnicy spływu, podzieleni na kilka kategorii (indywidualne i drużynowe, kajaki jedno- i dwuosobowe, drużyny mieszane itp.), na co dzień należą bowiem do klubów kajakowych. DSC03521.jpeg Choć kajakarze regularnie trenują i mają do czynienia z rzekami o różnej trudności, jak sami stwierdzili – Mała Panew w tym roku skutecznie zweryfikowała ich umiejętności.

UMiG Kolonowskie, jako współorganizator spływu, ufundował nagrody dla uczestników, a Burmistrz Kolonowskiego, Norbert Koston, wręczył je zwycięzcom. On również ogłosił oficjalne zakończenie spływu, wyrażając jednocześnie nadzieję, że za rok uczestników będzie jeszcze więcej.
 

×

Wyszukaj w serwisie