Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

20 września 2010

Obraz 181.jpeg PLON PRZYNIEŚLI, PLON!

W dniach 18-19 września br., w Staniszczach Wielkich, miały miejsce gminne dożynki - radosne tym bardziej, że odradza się na naszym terenie tradycja święta plonów. Po ubiegłorocznych dożynkach w Staniszczach Małych przyszła pora na kolejną wieś gminy.

Tegoroczna impreza była dwudniowa i została połączona z 20-leciem TSKN w Gminie Kolonowskie. Sobotnią imprezę rozpoczął występ zespołu "Suskie Skorwonki", wprowadzając gości w pogodny i - mimo panującego chłodu - ciepły nastrój.

Obraz 254.jpeg Oficjalną część dożynek, tę niedzielną, rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym, po której barwny korowód przemaszerował na boisko LZS. Pochód otwierała bryczka, w której usadowili się ksiądz oraz starostowie dożynek.

Za nimi z Placu Targowego wyruszyli strażacy oraz reprezentacje poszczególnych miejscowości, z koronami żniwnymi. Nie zabrakło, rzecz jasna, akcentów jak najbardziej współczesnych, np. kajaka na dachu samochodu, z wiosłującym kajakarzem w środku.

Szczególne brawa należą się dzieciom z PSP Kolonowskie i ich opiekunom. Dzięki ich zaangażowaniu można mieć nadzieję, że tradycja ludowa nie odejdzie wraz ze starszym pokoleniem.

Na boisku czekały na uczestników same atrakcje: występy orkiestry dętej "Colonnowska" czy pokaz taneczny, zaprezentowany przez zespół "Figielek". Do łez - oczywiście łez radości - doprowadziły zgromadzoną publiczność występy kabaretów - dziecięcego, z PSP Staniszcze Wielkie - Kolonowskie 3 oraz dorosłego - grupy "AKT". W dalszej części dożynkowego popołudnia na scenie Festynowego namiotu wystąpiła Magda Durecka oraz Andrea. Cała impreza zakończyła się tradycyjną zabawą taneczną.

Do dyspozycji gości było także wesołe miasteczko oraz strzelnica, a kibice piłkarscy mogli obejrzeć mecz piłki nożnej.

Organizatorzy zadbali, aby nikomu niczego nie zabrakło. Każdy mógł skosztować smaczego dożynkowego kołocza oraz zaspokoić głod i pragnienie w bogato zaopatrzonym bufecie.  

×

Wyszukaj w serwisie