Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

1 października 2010

FANTASTYCZNA SPRAWA, CZYLI POPOŁUDNIE Z ZABAWAMI:)

IMG_2657.jpeg „Der lustige Herbstnachmittag - Spass und Spielen”, czyli jesienne popołudnie z zabawami, miało miejsce 30 września w Kolonowskiem, w sali koło boiska sportowego w Kolonowskiem. Spotkanie, adresowane do przedszkolaków, prowadzone było przez animatorów, przeszkolonych uprzednio przez Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce – VDG – wspólnie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej.

IMG_2670.jpeg Animatorzy mają za zadanie aktywizację lokalnych oddziałów Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Opolskiego (DFK). W przypadku naszej gminy działania te ukierunkowane zostały na dzieci.

Cały projekt potrwa od września do grudnia, a poszczególne spotkania będą miały swoją myśl przewodnią. W przypadku Kolonowskiego była to... pizza. IMG_2677.jpeg Przewijała się ona podczas zabaw, taki też poczęstunek otrzymały dzieci na zakończenie imprezy. W programie spotkania przewidziano ciekawe gry i zabawy z wykorzystaniem elementów niemieckojęzycznych. Rodzicie w tym samym czasie bawili się we własnym gronie przy kawie i cieście.

Kolejne spotkanie przewidziane jest na październik, a odbędzie się ono w Staniszczach Wielkich.

×

Wyszukaj w serwisie