Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

18 października 2010

OKTOBERFEST STANISZCZE MAŁE

IMG_1166.jpeg W minionę niedzielę, 17 października, w Centrum Aktywności Wiejskiej w Staniszczach Małych odbył się Oktoberfest. Impreza, która w tej miejscowości  zaistniała po raz pierwszy, zorganizowana została przez lokalne koło DFK.

Na scenie pojawiły się "Kosorowiczankii", Orkiestra Dęta z Kolonowskiego oraz Zespół Młodzieżowy "Ariam" z Chrzelic. Czas umilały także występy dzieci ze PSP Staniszcze Małe - Spórok. Tematyka tych ostatnich dotyczyła przede wszystkim  20. rocznicy zjednoczenia Niemiec. IMG_1161.jpeg

Na Oktoberfeście nie zabrakło, rzecz jasna, goszczących na terenie naszej gminy delegacji z niemieckiego Gehrden i Beilrode, słowackiej Chmelnicy, a także przedstawiciel austriackiego Wolfsgraben.

Mamy nadzieję, że impreza ta będzie miała - tak, jak obiecali organizatorzy - charakter cykliczny. Jest to bowiem świetny pomysł na sympatyczne spędzenie niedzielnego, październikowego popołudnia.

×

Wyszukaj w serwisie