Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

18 listopada 2010

UWAGA ZŁODZIEJE!

Na terenie gminy Kolonowskie doszło w ostanim czasie do kilku kradzieży! Sprawcy działają w sposób zuchwały, dokonując rabunku w biały dzień.

Pomimo licznych apeli nadal nie zabezpieczamy właściwie naszych mieszkań. Metody działania przestępców są zawsze podobne. Niejednokrotnie obserwują oni swój potencjalny cel dużo wcześniej.

Co zrobić, żeby nie zostać ofiarą złodzieja?

- prawidłowo zabezpieczajmy swoje domy, pamiętając o zamykaniu okien i drzwi do domów i pomieszczeń gospodarczych,

- bądźmy ostrożni przy nawiązywaniu kontaktu z nieznajomymi przychodzącymi do naszego domu, nie udzielajmy informacji o naszych zwyczajach czy też wiadomości o sąsiadach, informacje te mogą być pomocne w dokonaniu kradzieży,

- nie wpuszczajmy pod żadnym pozorem nieznanych osób do mieszkań czy domów,

- w trakcie zakupów nie należy afiszować się z ilością posiadanych pieniędzy w portfelu,

- nie wdawajmy się w dyskusje z nieznajomymi podczas zakupów czy odwiedzającymi nasze domy, gdyż oni tego właśnie oczekują, a rozmowa jest sposobem na wzbudzenie zaufania.

Jeżeli uważają Państwo, że osoby, których wcześniej nie widzieliście, poruszają się samochodami np. na tablicach rejestracyjnych z innego powiatu czy też województwa obserwują Wasze domy, niezwłocznie zwróćcie się o pomoc do najbliższych lub sąsiadów i powiadomcie Policję – tel. 997 lub 112 z telefonu komórkowego.

 

×

Wyszukaj w serwisie