×

30 listopada 2010

DSC03586.jpeg URODZINY MISIA:)

26 listopada 2010 animatorzy ze Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce – VDG – wspólnie z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej i DFK Kolonowskie, zapewnili dzieciom fantastyczną zabawę. Tym razem w imprezie urodzinowej pt. „Der Geburtstag ist schoen da Fritz ladet zu Gebburtstagparty ein” uczestniczyli pierwszo- i drugoklasiści. Bohaterem wieczoru z zabawami był żółty, pluszowy miś o imieniu Fritz.

DSC03593.jpeg Jak na imprezę urodzinową przystało, dzieci przygotowały dla solenizanta laurki, odśpiewały mu „Alles gute zum Geburtstag” i złożyły życzenia – oczywiście po niemiecku. W nagrodę za tak wspaniałe przyjęcie każdy z uczestników otrzymał kawałek pysznego tortu z bitą śmietaną i owocami. Sala, w której odbywało się przyjęcie, udekorowana była „urodzinowo”, a dominujący był – rzecz jasna – motyw misia.

DSC03600.jpeg Dzieci miały także możliwość uczestniczenia w grach i zabawach z elementami niemieckojęzycznymi. W zabawy te wciągnięci zostali również dorośli. Po ponaddwugodzinnej imprezie dzieci wracały do domu zmęczone, ale szczęśliwe.

×

Wyszukaj w serwisie