Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

14 grudnia 2010

ZIMOWY REJS Z PIOSENKĄ

IMG_1683.jpeg 11 grudnia w Publicznym Gimnazjum w Kolonowskiem stała się rzecz niemożliwa: zamieniło się ono w statek, żaglówkę i łajbę w jednym! Kapitanami, sternikami i majtkami nie byli jednak wcale wytrawni żeglarze, lecz uczniowie, biorący udział w VIII Festiwalu Piosenki Turystycznej, organizowanym przez Oddział PTTK „Huta Andrzej” w Zawadzkiem. A że tematem przewodnim imprezy tym razem była żegluga, uczestnicy i widzowie przeżyli prawdziwy sztorm, pożegnanie z gościnnym portem i... próbowali zasnąć w kei.

IMG_1638.jpeg W konkursie (a może w rejsie?) uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Zawadzkiem, Fosowskiem, Staniszczach Małych oraz z gimnazjów w Kolonowskiem, Żędowicach i Zawadzkiem. W przeglądzie wziął także udział zespół wokalno-instrumentalny „Tęcza” z ZSS Zawadzkie.
Gościnnie wystąpił Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Waltornia” przy Nadleśnictwie Zawadzkie oraz zespół z 41 Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej im. W. Wagnera w Opolu.

IMG_1641.jpeg Jury – jak zwykle zresztą – miało spore problemy z wyłonieniem zwycięzców. Tym bardziej, że prócz wysokiego poziomu wykonań poszczególnych utworów, uczestnicy zaprezentowali także świetne kostiumy i choreografię. Ostatecznie pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:
PSP Zawadzkie (szkoły podstawowe – zespoły), Natalia Machelska (szkoły podstawowe – soliści lub duety), Zespół „Tęcza” (zespół i solista), PG Zawadzkie (gimnazja – zespoły) oraz Natalia Świerc (gimnazja – soliści lub duety). Grand Prix, czyli chyba najmilszą (bo przyznawaną przez publiczność) nagrodę każdego festiwalu, zdobył Zespół „Tęcza” z ZSS Zawadzkie.

Zarówno widzowie, jak i artyści, z żalem opuszczali ten tymczasowy pokład statku i wprost z pełnego morza wchodzili w zimową rzeczywistość. Kto tych czarów nie doświadczył – niech żałuje!
 

×

Wyszukaj w serwisie