Uprzejmie informujemy, że Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem uruchomił specjalny kredyt na odnawialne źródła energii dla Klientów indywidualnych na finansowanie nawet do 100% inwestycji proekologicznych lub polegających na pozyskaniu niekonwencjonalnych źródeł energii. Szczegóły na stronie banku.

×

18 stycznia 2011

GMINNE KOLĘDOWANIE 2011

W styczniu, jak co roku, w Gminie Kolonowskie szczególnie głośno słychać śpiew. Wtedy bowiem, w jednym z naszych kościołów, odbywa się Gminny Przegląd Kolęd.

Jak zwykle w przeglądzie biorą udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół gminy, podzieleni na kategorie wiekowe i wykonawcze (solo lub chór).

Kilka lat temu odstąpiono od formuły konkursu, ponieważ młodzi artyści reprezentują tak wysoki poziom, że przydzielanie miejsc na podium byłoby szczególnie niesprawiedliwe.

Tym razem Przegląd odbył się w kościele parafialnym w Staniszczach Małych. W związku z tym miał nieco bardziej kameralny charakter. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom kościoła i przepięknie zaśpiewanym kolędom, atmosfera była wciąż jeszcze świąteczna i bardzo, bardzo rodzinna.

 

×

Wyszukaj w serwisie