Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

7 lutego 2011

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWO-TERAPEUTYCZNEJ W STANISZCZACH MAŁYCH

Clipboard01.jpeg Świetlica rozpoczęła swoją działalność od 1.10.2009 roku.

W roku 2010 w zajęciach świetlicowych ogółem udział wzięły 64 osoby. Większość osób uczestniczyła wybiórczo w wybranych zajęciach. Natomiast 16 osób do świetlicy przychodziło regularnie. Uczniowie Ci przynależeli do różnych szkół. Na zajęcia uczęszczało: 51 uczniów PSP Staniszcze Małe- Spórok, 9 uczniów Gimnazjum w Kolonowskiem, 4 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 1 uczennica z Niemiec, przebywająca na wakacjach u rodziny w Staniszczach Małych.
W świetlicy odbyło się 68 zajęć, podczas których odnotowano 394 obecności. Wynika z tego, iż średnio w jednych zajęciach brało udział 6 uczniów.

Największą popularnością cieszyły się zajęcia poza murami świetlicy, takie jak: wyjazd na basen do Tarnowskich Gór, do Parku Wodnego we Wrocławiu, piknik z edukacją przyrodniczą w gospodarstwie agroturystycznym w Staniszczach Małych u państwa Drzymałów, wyjście na sanki połączone z pieczeniem kiełbasek oraz spotkanie przy grillu w Fosowskiem. Natomiast w samej świetlicy dużym zainteresowaniem wychowanków cieszyły się gry komputerowe oraz sportowe.

Clipboard02.jpeg W czasie zajęć uczniowie mogli korzystać z obecności nauczycieli przedmiotowych i pod ich kierunkiem przygotowywać się do różnego rodzaju konkursów, utrwalać wiedzę i umiejętności, a także nadrabiać zaległości z danego przedmiotu.

W świetlicy wychowankowie mieli także możliwość wykonywania potrzebnych na wszelkiego rodzaju uroczystości dekoracji i nie tylko. Dzięki ich pracy powstawały: gazetki, napisy, kartki świąteczne, kwiaty z papieru i inne ozdoby.

Wychowankowie świetlicy brali również udział w akcji „Świąteczna paczka dla samotnych osób.” zamieszkujących Spórok i Staniszcze Małe.
 

 

×

Wyszukaj w serwisie