×

1 kwietnia 2011

RUSZYŁ NARODOWY SPIS POWSZECHNY!

logo nsp.jpegW dniach od 01 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku zostanie przeprowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011.

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011r. (NSP 2011) będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Rzeczpospolita Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Z tego faktu wynika szereg zobowiązań, m.in. konieczność dostarczenia informacji z dziedziny demograficzno–społecznej oraz społeczno–ekonomicznej, w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską.

Spis powszechny dostarcza najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno–społecznej i zawodowej, a także o społeczno–ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Spis przebiegać będzie w następujący sposób:

  • wywiad telefoniczny wspomagany programem komputerowym, prowadzony przez ankietera statystycznego (CATI),
  • samospis internetowy,
  • wywiad rejestrowany na przenośnym urządzeniu elektronicznym prowadzony przez rachmistrza spisowego.

Samospis internetowy dostępny jest na stronie internetowej: www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl w dniach od 1 kwietnia do 16 czerwca 2011. Formularz można wypełniać przez 14 dni od pierwszego zalogowania.

Każdy rachmistrz może zostać zidentyfikowany przez respondenta poprzez okazanie legitymacji wraz z dowodem osobistym, a w razie dodatkowych wątpliwości przez cały okres trwania spisu, tj. od 1 kwietnia do 30 czerwca br., dostępna będzie infolinia NSP 2011:

800 800 800 - bezpłatny numer dla połączeń z telefonów stacjonarnych

22 44 44 777 - numer dla połączeń przychodzących z telefonów komórkowych, płatny zgodnie z cennikiem operatora

Dzwoniąc na infolinię będzie można potwierdzić tożsamość rachmistrza. Dodatkowo możliwość taka istnieje również w Gminnych Biurach Spisowych pod nr telefonu: 77 623 131 lub 797 201 531 oraz w Wojewódzkim Biurze Spisowym w Opolu.

×

Wyszukaj w serwisie