×

30 marca 2011

DSC02140.jpeg ROŚNIE NOWE POKOLENIE ARTYSTÓW!

Zajęcia plastyczno–praktyczne w świetlicy wiejskiej w Staniszczach Wielkich cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

W wtorkowych zajęciach rysunkowych 22.03.11 wzięło udział 10 osób, w tym dwoje rodziców. Tematem zajęć była praca członków Caritasu- „ Caritas w oczach dziecka”. Rysunki dzieci i ich rodziców zostaną wystawione w sali świetlicy podczas dekanalnego spotkania przedstawicieli Caritas, które po raz pierwszy odbędzie się w naszej parafii.  DSC02153.jpeg

Natomiast w niedzielę 27.03.11 na zapowiedziane tworzenie jaj wielkanocnych zebrała się dużo większa grupa dzieci. Wykonanie takich wielkich, 20-centymetrowych pisanek, jest bardzo czasochłonne, dlatego świetlicowa wraz z grupą dzieci przygotowania do tych zajęć rozpoczęła już w czwartek (dmuchanie balonów i oklejanie ich gazetami i klejem do tapet).

DSC02151.jpeg W niedzielę dzieci mogły się już zabrać do oklejania jaj kolorowymi kulkami z bibuły. Efekty ich pracy były zaskoczeniem nawet dla samych twórców. Dzieci były tak podekscytowane wyklejaniem, że zajęcia zostały rozłożone na trzy kolejne dni.

Dla najmłodszych uczestników świetlicowa przygotowała wydmuszki kurzych jajek, które dzieci mogły wyklejać skrawkami kolorowych gazet.

Gotowe, pisankowe dzieła sztuki również będą wystawione w trakcie spotkania dekanalnego w świetlicy.

Już niebawem w świetlicy odbędą się warsztaty wielkanocne podczas, których będzie można poznać inne techniki tworzenia ozdób wielkanocnych w własnym zakresie i tanim kosztem.
 

×

Wyszukaj w serwisie