Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

13 kwietnia 2011

SPÓROK NA WYSTAWIE WIELKANOCNEJ W PAWŁOWICZKACH

SDC10723.jpeg W ubiegłą niedzielę, 10 kwietnia, odbyła się XIII Wystawa Stołów Wielkanocnych. Impreza ta, o wieloletniej już tradycji, organizowana jest przez Związek Śląskich Kobiet Wiejskich. Ma ona „przechodni” charakter, co oznacza, że każdego roku odbywa się w innej miejscowości – siedzibie kolejnego koła.

SDC10722.jpeg Wystawa w roku ubiegłym gościła w Kolonowskiem. Tym razem miała miejsce w Pawłowiczkach, a brały w niej udział 23 lokalne koła Związku z Opolszczyzny i Górnego Śląska. Naszą gminę wspaniale reprezentowały Panie ze Spóroka. 7 osób (Krystyna Deja, Irena Koik, Gizela Palus, Teresa Wyrwoł, Róża Grobarek, Urszula Klencz, Małgorzata Goletz) przez tydzień przygotowywało tradycyjne potrawy i ozdoby wielkanocne, przy czym podczas 2. dni bezpośrednio poprzedzających wystawę Panie pracowały do północy. Na stole Pań ze Spóroka znalazły się m. in. kartoffelsalat, żur w chlebie, smalec, galaretki mięsne, pasztet z jajkiem, SDC10720.jpeg galaretki owocowe z winogron, jeż z owoców, mysz z sałaki ziemniaczanej.

Nasza reprezentacja wystąpiła w jednolitych, stylizowanych na ludowe strojach, a ich stół – uginający się wręcz od wielkanocnych smakołyków – przykuwał uwagę zwiedzających.

×

Wyszukaj w serwisie