Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

18 kwietnia 2011

WARSZTATY WIELKANOCNE HUSTOPECE NAD BECVOU

loga.jpeg

IMG_3316.jpeg W dniach 15-16 kwietnia br. grupa dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół Gminy Kolonowskie miała okazję poznać bliżej Region Hranicko oraz uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu "Razem poprzez przyrodę i tradycje", którego beneficjentem jest nasza gmina.

IMG_3027.jpeg Pierwszego dnia grupa zwiedzała Zbraszowskie Aragonitowe Jaskinie, uzdrowisko Teplice nad Becvou oraz miasto Hranice. W zamku, obecnie pełniącym rolę Urzędu Miasta, dzieci, młodzież i ich opiekunów powitał Zastępca Burmistrza - Miroslav Wildner - przekazując im jednocześnie materiały promocyjne. Wieczorem grupa skorzystała z dobrodziejstw lokalnego aquaparku.

IMG_3107.jpeg Największe atrakcje czekały na wycieczkowiczów z Kolonowskiego w sobotę. Dzieci i młodzież miały możliwość uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych, zorganizowanych w szkole podstawowej w miejscowości Hustopece nad Becvou. W 14. klasach czekały na nich same atrakcje, m. in.: malowanie na tkaninie, dekorowanie pierników, ozdabianie wydmuszek płatkami owsianymi i malowanie jajek kolorowym woskiem.

IMG_3270.jpeg W trakcie warszatów zwiedzano lokalny zamek i kościół, a pomiędzy uczniami polskich i czesich szkół nazwiązały się pierwsze znajomości. Kolejna wizyta - tym razem Czechów w Polsce - już w maju.

Więcej zdjęć z wyjazdu - w naszej galerii.

 

×

Wyszukaj w serwisie