Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

2 czerwca 2011

LOGO2.jpegLOGO1.jpeg

 

PAKIETY TURYSTYCZNE LGD "KRAINA DINOZAURÓW"

wizyta w gospodarstwie agroturystycznym.jpeg Jak pobudzić rozwój turystyczny terenów wiejskich i wykorzystać obecność JURA PARKU na naszym terenie??

Na to pytanie próbuje odpowiedzieć Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozaurów”, która od 2 lat współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego w ramach międzynarodowego projektu „Listen to the voice of villages”.

To właśnie podczas realizacji tego projektu powstał pomysł stworzenia pakietów turystycznych będących ofertą kilkudniowego pobytu łączącego w sobie różne atrakcje dostępne na terenie gmin wchodzących w skład wspomnianego LGD. Oczywiste jest, że wiele tych ofert zawiera element związany z pobytem w JURA PARKU, którego Zarząd chętnie współpracuje przy realizacji pakietów oferując specjalne zniżki dla gości gospodarstw agroturystycznych.

wizyta w leśniczowce Jaźwin.jpeg I tak oto turyści odwiedzający nasz teren, oprócz przygody z dinozaurami w Krasiejowie będą mieli możliwość przeżyć niezapomniane chwile na spływach kajakowych po rzece Małej Panwi, uprawiać sporty wodne na Jeziorach Turawskich bądź też skorzystać z bogatej oferty edukacyjno- rekreacyjnej gospodarstw agroturystycznych z naszego terenu.

„Pakiety turystyczne to dobry sposób na wykorzystanie przez lokalną społeczność i właścicieli usług około- turystycznych popularności jaką cieszy się Jura Park” mówi dr. Stefano Andreotti – specjalista od rozwoju turystyki zrównoważonej na Uniwersytecie w Trento, który w maju br. uczestniczył w wizycie studyjnej na tym terenie. „Pomysł pakietowania oferty może być impulsem na aktywizację lokalnej społeczności i lepszego wykorzystywania potencjału naturalnego i kulturowego" dodaje dr Andreotti. “Projekt listen to the voice of villages” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu dla Europy Środkowej.

Więcej informacji na stronie www.listentothevoiceofvillages.org

×

Wyszukaj w serwisie