×

1 czerwca 2011

loga.jpeg

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

IMG_3831.jpeg Ekologiczna żywność, odzież z recyklingu i pielęgnacja dobrych nawyków, związanych z ochroną środowiska - wszystkie te zagadnienia są bardzo bliskie uczestnikom Dziecięcych Dni Ekologii, które odbyły się w dniach 28-29 maja 2011 w Publicznej Szkole Podstawowej Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3.

IMG_3858.jpeg Impreza została zorganizowana w ramach realizowanego przez szkoły z terenu Gminy Kolonowskie oraz Regionu Hranicko w Czechach projektu pod nazwą "Razem poprzez przyrodę i tradycje". W związku z międzynarodowych charakterem festynu, gościła na nim prawie 50-osobowa reprezentacja czeskich szkół.

W fantastycznej zabawie uczestnikom nie przeszkodził deszcz, który - nieskutecznie zresztą - próbował zniechęcić do wizyty na festynie mieszkanców gminy.

IMG_4037.jpeg Pokaz mody ekologicznej (odzież wykonana m. in. z surowców wtórnych), przygotowanie oraz prezentacja zdrowej żywności, piosenki o tematyce ekologicznej czy konkurs rysunkowy - to tylko część atrakcji, przygotowanych przez społeczność PSP Staniszcze Wielkie-Kolonowskie 3.

W nagrodę za pracę włożoną w przygotowanie swoich występów, drugiego dnia imprezy dzieci wraz z opiekunami zwiedziły krasiejowski Jurapark.

×

Wyszukaj w serwisie