Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

3 czerwca 2011

EMERYCI NA PRZYSTANI KAJAKOWEJ

P5303718.jpeg Gorące słońce, lekki przyjemny powiew wiatru, plusk rzeki, śpiew ptaków i dookoła piękna, majowa zieleń. W takiej scenerii, 30 maja o godz. 16.00, na przystań kajakową w Fosowskiem przyjechało na rowerach - w myśl hasła: " Żyjemy higienicznie i zdrowo" - 60 członków Koła Terenowego PZERiI w Kolonowskiem.

Cel ich spotkania - jak zawsze - ZDROWO I WESOŁO SPĘDZAMY CZAS.

Rozpalili grilla, poukładali kiełbasy i, czekając, aż się upieką, posilali się kawą i ciastkiem.

P5303719.jpeg O godz.17.00 gromkimi brawami powitali p. Joachima Gruszkę i p. Henryka Kukowkę, którzy umilali czas wspaniałą grą na akordeonie i saksofonie. Popłynęła pieśń za pieśnią: "Szła dzieweczka do laseczka", "Hej sokoły ", "Zbuduję domek z cegieł trzynastu" - to tylko niektóre pozycje z bogatego repertuaru emerytów. Skoczne dźwięki poderwały większość zgromadzonych i zaczęto pląsać między stołami, ławkami i grillem.

Słońce chyliło się juz ku zachodowi, aż żal było się rozstawać. Posprzątali wiatę, śmieci zabrali ze sobą i z uśmiechem na twarzach wsiedli na rowery, by wrócić do domu.

×

Wyszukaj w serwisie