Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

17 czerwca 2011

P6154089.jpeg EMERYCI W JURAPARKU

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie!" to staropolskie przysłowie potwierdziło się 15.06.2011 roku, kiedy to 29-osobowa grupa członków PZERiI Koła Terenowego w Kolonowskiem o godz. 15.00 zebrała się przed wejściem do JuraParku w Krasiejowie.

Higienicznie i zdrowo - większość członków, bez względu na wiek, przyjechała rowerami, tym bardziej, że pogoda ku temu sprzyjała.

P6154095.jpeg Zaczęliśmy od Kina Emocji - Cinema 5D - to było TO! Od pięciowymiarowego obrazu, doznań ruchowych, dotykowych i zapachowych, podniosła się adrenalina. Na szczęście obyło się bez przykrych konsekwencji, o czym świadczyły wypieki i uśmiechy na twarzach po zakończonej projekcji.

Później był Tunel Czasu - multimedialna wycieczka "kapsułą czasu" poprzez dzieje naszej planety od "Wielkiego Wybuchu " aż do okresu triasu. Przejażdżka ta była ewidentnym dowodem na to, że emeryci nie stanęli w miejscu,  ale są ciągle chłonni wiedzy.

P6154091.jpeg W Pawilonie Paleontologicznym podziwialiśmy skamieniałości triasowych gadów i płazów. Niektórzy z nas nie mogli wyjść z podziwu, że tak blisko mieszkają, a o takich cudach nie mieli pojęcia.

Spacer 1,5 km ścieżką dydaktyczną przysporzył również wielu wrażeń. To nic, że w kolanie zastrzykało, biodro zabolało. W konfrontacji z tym, co się po drodze widziało, nic nie miało znaczenia.

Spacer powoli dobiegał końca. Zatrzymaliśmy się przy małej gastronomii. Każdy z uczestników po uczcie duchowej i wzrokowej mógł zaspokoić potrzeby smakowe.
 

×

Wyszukaj w serwisie