Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

27 czerwca 2011

NOC KUPAŁY W STANISZCZACH MAŁYCH...

703.jpeg 25 czerwca, co prawda dwa dni po tej faktycznej, ale za to jak najbardziej prawdziwa, odbyła się w Staniszczach Małych Noc Świętojańska (Noc Kupały). Wszystko było jak należy: ognisko, rzeka i wianki ze świecami, puszczane na wodę przez zakochane (lub nie?...) dziewczęta.

699.jpeg Jak każda impreza organizowana w Staniszczach Małych, także ta przyciągnęła tłumy. Atrakcji na nie czekających nie brakowało: dmuchany zamek, trampolina oraz konkursy dla najmłodszych, mała gastronomia dla tych trochę starszych i bogaty program artystyczny. A to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody:)

702.jpeg Na scenie jako pierwsi pojawili się członkowie Zespołów Tanecznych Figiel i Figielek, a tuż po nich - Amatorskie Koło Teatralne ze Staniszcz Małych, z przezabawnym skeczem o - niekoniecznie zgodnym z prawem - pozbywaniu się nieczystości stałych. Sobótkowy wieczór umilił  Zespół Pieśni Białoruskiej z Koźlik „Reczanka” oraz kolejny miejscowy  kabaret. Impreza zakończyła się zabawą taneczną, trwającą jeszcze długo po północy...

Więcej zdjęć z imprezy w naszej galerii.

×

Wyszukaj w serwisie