Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

27 czerwca 2011

loga krotkie.jpeg

ROWEREM Z PRZEWODNIKIEM, CZYLI JAK SIĘ JEŹDZI PO CZESKU:)

IMG_4445.jpeg 25 czerwca odbyły się kolejne zajęcia teoretyczne w ramach szkoleń dla przewodników turystyki kolarskiej Doliną Małej Panwi. Kurs zorganizowany został jako jedno z działań projektu pn. „Rozwój tras rowerowych w Regionie Hranicko i Dolinie Małej Panwi - Gmina Kolonowskie”. Jest on współfinansowany z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, w ramach Celu 3. Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.

Tym razem przyszli przewodnicy mieli możliwość skorzystania z doświadczeń naszych czeskich partnerów projektu. Wykład prowadziła bowiem p. Michaela Skrobankova - osoba odpowiedzialna za organizację ruchu rowerowego w Regionie Hranicko i jednocześnie doświadczona rowerzystka.

IMG_4450.jpeg Pierwsza część wykładu poświęcona została ścieżce rowerowej Becva, czyli - po czesku - Cyklostezce Bečva. Trasa o długości 141 km prowadzi od źródeł rzeki aż do jej ujścia. Całość trasy jest utwardzona i w przeważającej części przeznaczona wyłącznie dla ruchu rowerowego. Ciekawostkę stanowi fakt, iż zimą fragmenty ścieżki rowerowej zamieniają się w trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

Drugą część wykładu p. Skrobankova poświęciła sposobom pracy z grupą w przypadku rowerzystów - a zatem jak zainteresować zwiedzających, jakie cechy powinien mieć dobry przewodnik kolarski oraz w jaki sposób zapewnić grupie bezpieczeństwo.

Uczestnicy kursu niewątpliwie skorzystali na możliwości podpatrzenia tzw. "dobrych praktyk" i - taką mamy nadzieję - wykorzystają w przyszłości czeskie doświadczenia na naszym gruncie:)

×

Wyszukaj w serwisie