×

18 lipca 2011

NA NUDĘ NIE NARZEKAJĄ

DSC02600.jpeg Zgodnie z zapowiedzią w piątek, 15 lipca, w Świetlicy Wiejskiej w Staniszczach Wielkich odbyły się zawody logiczno-ruchowe dla najmłodszych.

Taka forma spędzania wolnego czasu cieszy się największym powodzeniem wśród dzieci. Uczestnicy zajęć uczą się zdrowej rywalizacji, a zagadki w przerwach gier ruchowych zmuszają do wysiłku umysłowego.

Na piątkowe zawody stawiło się dziesięcioro dzieci, które jeszcze nie wyjechały na zorganizowane wakacje.

DSC02608.jpeg Pierwszą konkurencją, z którą dzieci świetnie sobie poradziły, był tor przeszkód na czas (fikołek na materacu, 2 rzuty piłeczką do kosza na śmieci, przejście przez koło, 3 rzuty kółeczkami ringo na paliki, bieg do mety z balonem pomiędzy kolanami).

Były również konkurencje grupowe, jak przeciąganie liny, podawanie cukierka z kubka do kubka lub podawanie balona palcami nóg tak, by balon nie upadł na ziemię.

DSC02604.jpeg Podczas zajęć dzieci tradycyjnie zbierały punkty - cukierki - co jest dużym ułatwieniem w trakcie podliczania punktów. Najważniejsze, że w naszej małej olimpiadzie nie było przegranych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone turystycznymi gadżetami Gminy Kolonowskie.
 

×

Wyszukaj w serwisie