×

20 lipca 2011

WAKACJE Z BOGIEM

stumilowylas1.jpeg 7 lipca 46 dzieci z opiekunami pojechało na wycieczkę do Stumilowego Lasu w Żyrowej położonego ok. 1 km od Zdzieszowic. Jest to dość obszerny park leśny z drewnianymi chatkami bohaterów bajki o Kubusiu Puchatku.

Na miejscu powitała nas pani przewodnik, która oprowadziła nas po parku i opowiadała o każdej postaci ze znanej dzieciom bajki. Wszyscy mogli zobaczyć jak mieszka Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Dzieci oglądały domki i mogły wejść do środka. Obok domków znajdowało się mnóstwo miejsc do zabaw. stumilowylas2.jpeg Były tu m.in. huśtawki, hamaki, koniki, karuzela, wózki, samolot, szałas, piaskownice, a dla zmęczonych ławeczki. Każdy mógł wybrać swój sposób wypoczynku i zabawy.

Na dzieci czekały również inne atrakcje: strzelanie z łuku i wycieczka kolorowym wagonikiem po okolicy. Każdy uczestnik otrzymał również poczęstunek – kiełbaskę z grilla i soczek. Na koniec zrobiliśmy sobie ładne pamiątkowe zdjęcia.

stumilowylas3.jpeg W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Górze Świętej Anny, gdzie pomodliliśmy się w bazylice. To była naprawdę udana wycieczka –była piękna pogoda, wszystkim dopisał humor, a pan kierowca jechał bardzo, bardzo bezpiecznie.

stumilowy las4.jpeg 14 lipca 51-osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami wyjechała do kina Helios w Opolu na film „Auta 2” w technologii 3D. Była to druga część wielkiego hitu z 2006 r. Samochód wyścigowy Zygzak Mc Queen bierze udział w wyścigu, obejmującym trasę w Japonii, Austrii, Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii. Jego wierny towarzysz, holownik Złomek przez przypadek wpada w objęcia dwójki agentów specjalnych i zostaje wplątany w intrygę szpiegowską, tropiącą międzynarodowy spisek paliwowy. kino1.jpeg Film jest ciekawy, ma dynamiczną akcję, a wydarzenia rozgrywają się w zawrotnym tempie. To bardzo spodobało się dzieciom, a szczególnie chłopcom, którzy nie lubią nudy na ekranie.

kino2.jpeg Wielką gwiazdą filmu jest Złomek i jego przesłanie: bycie sobą jest najtrudniejszą umiejętnością do zaakceptowania przez innych, ale też najbardziej docenianą umiejętnością, jaką można nabyć.

Film trwał 2 godziny, czego nikt chyba nie zauważył. W drodze powrotnej każdy uczestnik wyjazdu dostał poczęstunek: lody i soczek.
 

×

Wyszukaj w serwisie