Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

6 październik 2011

MIKROREGION HRANICKO I KONFERENCJA PRZECIWPOWODZIOWA

IMG_5932.jpeg W dniach 3-5 października br. na terenie Gminy Kolonowskie po raz kolejny gościła grupa z Czech. Tym razem nie byli to jednak mieszkańcy zaprzyjaźnionego Regionu Hranicko, a przedstawiciele gmin z Mikroregionu Litovel (burmistrzowie, wójtowie oraz pracownicy urzędów gmin, odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe).

IMG_5881.jpeg Zasadniczym celem wizyty była konferencja dotycząca powodzi, które miały miejsce w ostatnich latach zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie granicy. Podczas konferencji omówiono sposoby walki z klęskami żywiołowymi oraz zagadnienia związane ochroną przeciwpowodziową.

IMG_5942.jpeg W trakcie wyjazdu studyjnego grupa czeska miała też możliwość zwiedzenia Juraparku w Krasiejowie, Muzeum Edyty Stein w Lublińcu oraz Jezior Turawskich. Czesi odwiedzili także Zameczek Myśliwski w Zawadzkiem i zagrali w kręgle.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że tak owocnie rozpoczęta współpraca nie skończy się szybko.
 

 

×

Wyszukaj w serwisie