Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

8 listopada 2011

URODZINY MISIA

Haribo.jpeg 5 listopada 2011 r. DFK Staniszcze Małe zorganizowało uroczystość z okazji Urodzin Misia Haribo dla dzieci w wieku od 1 do 7 lat. W urodzinach uczestniczyło 48 dzieci wraz z rodzicami. Przedsięwzięcie było finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RFN.

Rozpoczęcie urodzin miało miejsce o godzinie 16.00 Dzieciaki przybyły na imprezę w przebraniach wraz ze swoimi ulubionymi maskotkami. Urodziny rozpoczęły się projekcją bajki „Oh, wie schön ist Panama” Janoscha, autora ponad 300 książek dla dzieci. Janosch jest niemieckojęzycznym pisarzem urodzonym w Zabrzu.

Ponadto przewidziano dla maluchów mnóstwo atrakcji: rytmiczne piosenki, konkursy, zabawy oraz prace plastyczne rozwijające ich manualne zdolności. Ok. godz. 17.00 zawitał gość specjalny – Miś Haribo. Dzieci w ramach zajęć plastycznych przygotowały przepiękne laurki, które zostały wręczono Misiowi Haribo. Miś Haribo na swoją imprezę także nie przyjechał z pustymi rękami, obdarował dzieci przepysznymi żelkami Haribo ufundowanymi przez HARIBO Sp. z o.o. z Warszawy.

Dzieci wraz z rodzicami bawiły się do piosenek w języku polskim i niemieckim. Urodziny zakończyły się o godz. 19.00 piosenką na dobranoc „Miś ma uszy do targania”. Wszystkie dzieci rozeszły się do swoich domów pełne wrażeń, radosne, ale bardzo zmęczone.

Całą imprezę można podsumować znanym sloganem z żelków Haribo: „Haribo macht Kinder froh und Erwachsene eben so”

×

Wyszukaj w serwisie