Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

21 listopada 2011

SPALANIE TWORZYW SZTUCZNYCH JEST RAKOTWÓRCZE!

Mutacja materiału genetycznego, zaburzenia hormonalne i zwiększenie ryzyka chorób nowotworowych - to fragment długiej listy skutków działania związków chemicznych zawartych w niskiej emisji, czyli dymie i pyle ze spalanych śmieci.

Mimo to większość mieszkańców, posiadających piec centralnego ogrzewania, pali śmieci. Blisko 70 proc. z nich uważa także, że w taki sam sposób śmieci pozbywa się większość sąsiadów. Oprócz papierowych reklam i gazet w piecach palone są regularnie woreczki foliowe, opakowania po art. spożywczych, styropian a nawet... opony. Efektem spalania śmieci w domowych piecach są dymy i pyły, czyli tzw. niska emisja, mogące powodować szereg negatywnych dla zdrowia skutków, w tym m.in. mutację materiału genetycznego, zaburzenia hormonalne czy zwiększenie ryzyka chorób nowotworowych.

Niestety, mieszkańcy nie zdają sobie sprawy, jak niebezpieczne są związki uwalniane w trakcie spalania śmieci. Tym bardziej, że dymy emitowane są z niewysokich kominów, sprawiając, że niebezpieczne związki osiadają w najbliższej okolicy.

 

×

Wyszukaj w serwisie