Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

24 listopada 2011

ZERO NUDY W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W STANISZCZACH WIELKICH!

W świetlicy wiejskiej w Staniszczach Wielkich ciągle coś się dzieje. W piątek, 18 listopada, zorganizowano Turniej tenisa stołowego dla uczczenia Święta Niepodległości. Turniej jak zwykle rozgrywano pod czujnym okiem instruktora i inicjatora tych zajęć Pana Romana Kościelnego. Organizatorów cieszy fakt, że z tygodnia na tydzień przybywa w świetlicy miłośników tego pięknego sportu.

Zwycięzcą świątecznego turnieju został Sebastian Pisarek z Kolonowskiego, drugie miejsce zajął Daniel Czupała z Ozimka, a na miejscu trzecim uplasował się Andrzej Wacławczyk ze Staniszcz Wielkich. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, ufundowanymi przez Burmistrza gminy Kolonowskie.

Natomiast w niedzielę, 20 listopada, wszyscy amatorzy zajęć plastycznych mogli spróbować swych sił w tworzeniu origamii przestrzennego, które poprowadziła niezwykle utalentowana artystka ze Staniszcz Małych - Pani Maria Korzonek. Podczas zajęć uczestnicy poznali sposoby składania pojedynczych modułów i łączenie ich w ciekawe kompozycje. Biorąc pod uwagę fakt, że na złożenie jednego modelu potrzeba ok. 500 szt. modułów, wszystkich zaskoczył końcowy efekt. Z pomocą pani Marii udało się złożyć ślicznego Mikołajka z czerwoną czapeczką, który został mianowany pierwszym zwiastunem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Przedsmak świąt odczuje także każdy, kto zdecyduję się na warsztaty adwentowe w czwartek, 24 listopada, podczas których będzie można wykonać sobie stroik choinkę.

 

×

Wyszukaj w serwisie