×

16 grudnia 2011

BOŻONARODZENIOWY WROCŁAW

jarmark 1.jpeg 15 grudnia uczniowie ze szkół gminy Kolonowskie, biorący udział w Przeglądzie Teatrzyków Niemieckojęzycznych, wraz z ich opiekunami, pojechali w nagrodę na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wycieczki był odbywający się w tym mieście jarmark bożonarodzeniowy.

Będąc jednak w tym pięknym dolnośląskim mieście, nie sposób ograniczyć się tylko i wyłącznie do zwiedzenia jednego miejsca. I tak pierwszym "obiektem" na trasie zwiedzania był Konsulat Generalny RFN. Tam uczniowie zapoznali się z działalnością placówki dyplomatycznej. Następnie udali się na Ostrów Tumski – miejsce, gdzie zaczęła się historia Wrocławia. Tam zobaczyli gotycką Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej w kościele NMP na Piasku podziwiali ruchomą szopkę.

Jarmark 2.jpeg Główny cel wycieczki - czyli jarmark bożonarodzeniowy - znajdował się na wrocławskim Rynku, który już sam w sobie wart jest obejrzenia. Teraz roztacza się na nim iście świąteczna atmosfera. Na jarmarku nie brakowało niczego, co kojarzy się z takimi miejscami. Była więc wielka przyozdobiona choinka, olbrzymia ilość straganów, na których można było zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy. Były również gorące kasztany, serca z piernika i (oczywiście nie dla dzieci) grzane wino. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano „Bajkowy Lasek”, a kto miał szczęście - mógł spotkać spełniającego życzenia Krasnala Prezentusia.

Wrocław to bardzo ciekawe miasto, które kryje w sobie wiele niespodzianek, czasami szkoda tylko, że czas nie pozwala ich wszystkich odkryć.
 

×

Wyszukaj w serwisie