Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

Aktualności

 • Kurs języka angielskiego

  Centrum Szkoleniowe MASTERLANG zaprasza do udziału w kursie języka angielskiego, dofinansowanego w 85% z Funduszu Społecznego Unii Europejskiej. Szkolenie trwa 120 godzin oraz ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych. W załączniku plakat informujący o kursie. Warunki ubiegania się o kurs:

  • wiek minimum 18 lat;
  • zamieszkanie na terenie słabo zaludnionym (w województwie opolskim są to wszystkie tereny oprócz miast: Prudnik, Krapkowice, Zdzieszowice, Kędzierzyn-Koźle, Zawadzkie, Kluczbork, Opole);
  • maksymalnie średnie wykształcenie.

  Kurs kończy się międzynarodowym egzaminem TGLS (The Global Language System) , który ważny jest na całym świecie i potwierdza umiejętność posługiwania się językiem na danym poziomie.

  JPEGplakat.jpeg DOCX02_formularz-zgłoszeniowy_MASTERLANG_2020.docx

 • Szczepienia osób niepełnosprawnych

  Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo szczepienia w punktach szczepień powszechnych. Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na konkretny termin. 10 maja rozpoczniemy również szczepienia w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych. Te wszystkie podmioty będą mogły zamawiać szczepienia, jak niegdyś DPS-y. Zaszczepić się będą mogli także opiekunowie i pracownicy ośrodków.

  Szczegóły tutaj.

 • Spisz się i wygrywaj nagrody!

  Wziąłeś udział w spisie? Weź również udział w loterii i graj o nagrody.  

  • Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii.
  • Zarejestruj otrzymany kod od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r. na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
  • Oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś!

  Im szybciej zarejestrujesz się w loterii, tym więcej szans masz na wygraną!

  Każdy zarejestrowany kod ma szansę na wygraną – osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 6 losowaniach nagród (kart przedpłaconych o wartości 500 i 1000 PLN) oraz w losowaniu finałowym o nagrodę główną–14 lipca 2021 r.

  Nie zwlekaj i wykorzystaj wszystkie 7 szans!
  Pierwsze losowanie nagród już 7 maja 2021 r.

  Terminy kolejnych losowań i pozostałe szczegóły dostępne są w  regulaminie na stronie  https://loteria.spis.gov.pl/.

  W sprawie pytań dotyczących loterii prosimy o kontakt, numer 22 871 99 21 (infolinia czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora).

  Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • Ogłoszenie o naborze LGD

  Zarząd Stowarzyszenia LGD „Kraina Dinozaurów” ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: specjalista ds. promocji i projektów grantowych w Lokalnej Grupie Działania „Kraina Dinozaurów”. Szczegóły tutaj.

 • Pożyczki dla rolników

  Uprzejmie informujemy, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uruchomił mechanizm udzielania pożyczek ze środków finansowych uzyskanych z gospodarowania mienia Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Szczegóły w załączeniu: PDFUlotka informacyjna str. 2.pdf
  PDFUlotka informacyjna str. 1.pdf

 • Przetarg na zbycie lokalu

  PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu informuje o przetargu na zbycie prawa własności lokalu mieszkalnego. Szczegóły w załączniku: PDFPrzetarg PKP.pdf

 • Raport nt. sprzedaży alkoholu

  Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kolonowskiem informuje, że na terenie Gminy Kolonowskie zostało przeprowadzone terenowe szkolenie sprzedawców detalicznych w punktach sprzedaży tj. na terenie sklepu.

  W każdym z wyznaczonych punktów zrealizowano 3 różne usługi:

  • Zakup kontrolowany
  • Odpowiedzialna sprzedaż napojów alkoholowych - szkolenie terenowe
  • Audyt w punktach sprzedaży.

  W załączeniu raport oraz jego wyniki: PDFRaport z badania - Kolonowskie- wersja na strone www.pdf

 • Zabytek w nowym świetle

  5 maja 2021r. podpisana została umowa na wykonanie instalacji podświetlenia zabytkowego kościoła parafialnego pw. św. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich.

 • Pomóż mi się spisać przez Internet!

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - w załączeniu 10 porad spisowych dla seniorów: JPEG10 porad spisowych dla seniora.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie