Co musisz wiedzieć o koronawirusie

×

Aktualności

 • Stanowisko do samospisu

  Uprzejmie informujemy, że w Urzędzie Miasta i Gminy Kolonowskie utworzono stanowisko do dokonania samospisu w ramach Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

 • Spotkanie informacyjne - przypomnienie

  Urząd Gminy Kolonowskie wraz z Firmą PROMAG serdecznie zapraszają mieszkańców i przedsiębiorców Gminy na spotkanie  dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej.

 • Zaproszenie do udziału w konkursie

  Zarząd Powiatu Strzeleckiego zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Powiat w wehikule czasu".

 • Wspieramy najlepszych III

  W dniach od 28 września do 9 października br. Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego Wspieramy najlepszych III na rok szkolny 2020/2021, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.5 RPO WO 2014-2020.

 • Spotkanie informacyjne

  Urząd Gminy Kolonowskie wraz z Firmą PROMAG serdecznie zapraszają mieszkańców i przedsiębiorców Gminy na spotkanie  dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej.

 • Powszechny Spis Rolny 2020 - listy

  W załączeniu listy Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego - Generalnego Komisarza Spisowego - w sprawie Spisu Rolnego 2020: PDFList Prezesa do os. prawnych (1).pdf PDFList Prezesa do os. fizycznych (2).pdf

 • Zaproszenie na konferencję PPK

  Wojewoda Opolski Adrian Czubak, PFR oraz PFR Portal PPK zapraszają na konferencję „PPK blisko Ciebie”, dot. funkcjonowania i wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) Opole, 30.09.2020 godz. 11:00 Opolski Urząd Wojewódzki

 • Wymiana źródeł ciepła - przypomnienie!

  Gmina Kolonowskie rozważa możliwość ubiegania się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 na projekt, realizowany na terenie gminy, związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany w indywidualnych gospodarstwach domowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła na ekologiczne, tj.  na:

  • pompę ciepła
  • kocioł na biomasę spełniający wymagania 5 klasy oraz ekoprojektu
  • ogrzewanie gazowe
  • ogrzewanie olejowe
  • ogrzewanie elektryczne

  Mieszkańcy, którzy planują w najbliższych dwóch latach likwidację indywidualnych wysokoemisyjnych źródeł ciepła proszeni są o złożenie deklaracji (będącej załącznikiem do niniejszego ogłoszenia), w oparciu o którą oszacowana zostanie skala projektu w naszej gminie.

  Deklaracja ma charakter wstępny i nie jest wiążąca. Program realizowany będzie pod warunkiem uzyskania przez Gminę Kolonowskie zewnętrznych środków dofinansowania  oraz zebrania odpowiedniej ilości deklaracji udziału w projekcie.

  W przypadku realizacji projektu indywidualny odbiorca, który złoży wypełnioną deklarację otrzyma dofinansowanie zależne od wybranego źródła ciepła i skali realizowanej inwestycji sięgające minimum 34% / nawet 60% kosztów inwestycji. W projekcie nie ma tzw. kryterium dochodowego (uzależnienia wielkości dotacji od uzyskiwanych dochodów w gospodarstwie domowym). Dla osób, które terminowo złożą deklaracje, Kolonowskie przygotuje wniosek i sfinansuje uproszczoną ocenę energetyczną nieruchomości (element obowiązkowy programu).

  DEKLARACJE OD MIESZKAŃCÓW PRZYJMOWANE BĘDĄ DO DNIA  31.08.2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Kolonowskie.

  UWAGA! TERMIN PRZEDŁUŻONY DO 15 WRZEŚNIA 2020 R.!!!

  WIĘCEJ INFORMACJI: tel. 77 4611140

  DOCXdeklaracja-woli-przystapienia-do-projektu-z-zalacznikami_08.08.2020.docx

 • Maskuj się!

  Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Opolu przekazuje plakat dotyczący konieczności stosowania się do zaleceń epidemicznych.

  chron_siebie_i_innych_v1.jpeg

 • Nagrody dla dyrektorów i nauczycieli

  7 września rozpoczyna się nabór do tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji. Szczegóły w załącznikach: PDFRegulamin upowszechnianie i rozwój edukacji.pdf DOCXwniosek nauczyciele 2020.docx

×

Wyszukaj w serwisie