Uprzejmie informujemy, że Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem uruchomił specjalny kredyt na odnawialne źródła energii dla Klientów indywidualnych na finansowanie nawet do 100% inwestycji proekologicznych lub polegających na pozyskaniu niekonwencjonalnych źródeł energii. Szczegóły na stronie banku.

×

Aktualności

 • Wyniki ankiety

  5 stycznia 2020r. odbyło się spotkanie ws. przebudowy ul Sienkiewicza w Staniszczach Wielkich (na odcinku od torów kolejowych do skrzyżowania z ul A. Bożka),

 • Ranking Lider Rozwoju

  Miło nam poinformować iż w organizowanym wspólnie Ministerstwem Cyfryzacji rankingu Lider Rozwoju wyróżniona została Gmina Kolonowskie.

 • Spotkanie KRUS

  W załączeniu informacja, dot. spotkania szkoleniowo–informacyjnego przedstawicieli branży rolniczej, którego organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Opolu przy współpracy Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. Gospodarzem spotkania była Placówka Terenowa KRUS w Strzelcach Opolskich kierowana przez Panią Izabelę Majerską: PDFSpotkanie szkoleniowo - informacyjne.pdf

 • System ekozarządzania i audytu EMAS

  W załączeniu pismo Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Andrzeja Szwedy-Lewandowskiego, dotyczące systemu ekozarządzania i audytu EMAS: PDFGDOŚ system EMAS Pismo wpl..pdf

 • Usuwanie azbestu 2020

  Gmina Kolonowskie planuje ponownie w roku bieżącym przystąpić do programu naboru wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu demontażu, odbioru, transportu i utylizacji azbestu z terenu gminy, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Wniosek obejmować będzie prace z zakresu demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest.

  Wkład właściciela nieruchomości, na której znajduje się azbest to szacunkowo około 10% kosztów usuwania azbestu (jeśli uzyskamy niską cenę usuwania azbestu po wyborze firmy) oraz koszty wykonania nowego pokrycia dachowego.

  Pozostałe około 90% kosztów usuwania wyrobów azbestowych zostanie pokryte przez środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  W związku z powyższym gmina Kolonowskie ogłasza nabór wniosków osób chętnych do skorzystania z dofinansowania na usuwanie azbestu w 2020 r., w terminie do 28 lutego 2020 r.

  Z osobami, które złożą deklaracje, zostaną zawarte – po otrzymaniu zapewnienia otrzymania dofinansowania - odpowiednie porozumienia i umowy.

  Dodatkowe informacje w powyższej sprawie można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Kolonowskie – pok. nr 6 i 9, tel. 77 461 11 40 w. 48.

  Wniosek – deklaracja do pobrania DOCXa DEKLARACJA MIESZKAŃCA.docx lub w tut. urzędzie.

  Nadmieniamy, że w roku 2021 dofinansowanie do usuwania azbestu będzie tylko na poziomie około 70% lub mniej (co zależne jest to od wskaźnika dochodu na 1 mieszkańca, który wzrósł, a także od oferty przedstawionej przez wybraną firmę).

 • Spotkanie noworoczne PTTK

  7 lutego w Zawadzkiem odbyło się coroczne spotkanie noworoczne organizowane przez Oddział Zakładowy PTTK Huta Andrzej w Zawadzkiem.

 • Informacja o wszczęciu postępowania

  Zgodnie z art. 400 ust. 7 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne Dyrektor Zarządu Zlewni w Opolu informuje o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodno-prawnych. Szczegóły: PDFGL.ZUZ.3.421.229.2019.BS.pdf

 • Zaproszenie na spotkanie szkoleniowo-informacyjne

  W załączeniu zaproszenie na spotkanie szkoleniowo-informacyjne pt. "Susza - zagrożenia dla upraw rolniczych", które odbędzie się dnia 18.02.2020 r.: PDFzaproszenie.pdf

 • Zieleniec po raz drugi

  W minioną sobotę, już po raz drugi, Grupa Odnowy Wsi Staniszcze Wielkie zaprosiła mieszkańców gminy Kolonowskie na narty (bądź spacer) do Zieleńca. Wyjazdy te cieszą się niezmienną popularnością: w każdym z nich wzięło udział prawie 50 osób. Jeśli warunki na to pozwolą, Grupa planuje zorganizować w tym roku jeszcze jeden podobny wyjazd.

×

Wyszukaj w serwisie