×

Aktualności

 • Gminny program rewitalizacji Gminy Kolonowskie

  Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Gminie Kolonowskie

 • Usuwanie azbestu w Gminie Kolonowskie 2021

  Burmistrz Kolonowskiego informuje, że uzyskano dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie pn.: „Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Kolonowskie w roku 2021”, umowa Nr 430/2021/G-25/OZ-ZOA/D z dnia 21 września 2021 roku.

  Całkowita wartość zadania wyniosła 8.811,00 zł, z czego:

  1. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu (dofinansował do 35 % kosztów) – 2.158,69
  2. Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (dofinansował do 50 % kosztów) – 3.083,85
  3. Właściciele nieruchomości, z których usunięto azbest (35,23 % kosztów) – 3.568,46

  Powyższe zadanie objęło 18 posesji, z których usunięto 16,120 Mg wyrobów zawierających azbest, w większości płyt z pokryć dachowych, falistych, cementowo azbestowych. Na miejscu wyroby azbestowe były zabezpieczane, odbierane i transportowane na odpowiednie składowiska odpadów azbestowych lub demontowane, zabezpieczane i odbierane od właścicieli, a następnie odwożone do utylizacji na składowisko odpadów niebezpiecznych firmy FCC Eko Radomsko Sp. z o.o. ul. Narutowicza 5B, 97-500 Radomsko zlokalizowanego w m. Młynisko Wieś, gmina Biała, powiat wieluński, woj. łódzkie.

  Zadanie usuwania azbestu dla gminy Kolonowskie realizowała firma REVOL Sp. z o.o. sp.k. ul. Senatorska 21/30-31, 93-192 Łódź

 • Działki pod farmy fotowoltaiczne

  Przedsiębiorstwo Sun Hunter Sp. z o.o. jest zainteresowane dzierżawą działek pod farmy fotowoltaiczne. Szczegóły na plakacie.

 • Konferencja "Moc Leadera"

  Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dniu 29 października 2021r. godz. 16.00 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Dobrodzieniu - Plac Wolności 24, 46-380 Dobrodzień w Konferencji pn. „Moc Leadera”.

 • Nazwa nowej ulicy

  Już wkrótce na mapie Kolonowskiego pojawi się nowa ulica. Jeśli chcesz mieć wpływ na to, jaką nazwę będzie nosić, wypełnij ankietę: https://bit.ly/3iWZtyj

 • Nowe dowody już w listopadzie!

  Nowe dowody osobiste będą lepiej zabezpieczone – to za sprawą odcisków palców zamieszczonych w warstwie elektronicznej dokumentów, a także uwidocznionemu podpisowi posiadacza. Nowy wzór dokumentu tożsamości zostanie wprowadzony 7 listopada. Warto jednak pamiętać, że dotychczasowych, ważnych dowodów nie trzeba będzie wymieniać.

  Polska dostosowuje dowody osobiste do wymogów Unii Europejskiej. Nowe dokumenty będą wyposażone w warstwę elektroniczną, o wysokim stopniu zabezpieczenia, która podobnie jak w przypadku paszportów, zawierać będzie wizerunek twarzy posiadacza oraz dwa odciski palców w formatach cyfrowych. Dodatkowo, w warstwie graficznej pojawi się odręczny podpis właściciela, a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

  Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie www.gov.pl

 • Mammobus Kolonowskiem

  Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne Panie w wieku 50-69 lat.

 • PSZOK już działa

  1 października 2021 roku został uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców gminy Kolonowskie.

 • Dyżur spisowy w Urzędzie Miasta i Gminy Kolonowskie

  Gminne Biuro Spisowe w Kolonowskiem informuje, iż Urzędzie Miasta i Gminy w Kolonowskiem w ramach tzw. „samospisu” można spisać się codziennie w godzinach pracy Urzędu, a w dniach 28 i 29 września dodatkowo w godz 15:00 – 19:00.

   

 • Poziom wyszczepienia w gminie Kolonowskie

  Poniżej prezentujemy poziom wyszczepienia mieszkańców w gminie Kolonowskie na dzień 24-09-2021r.  Przyrost mieszkańców w pełni zaszczepionych od dnia 01.08.2021 r. wyniósł 3,87 %

  Od 24 września wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat będą mogły otrzymać przypominającą szczepionkę marki Pfizer. Od początku września trzecią dawkę szczepienia przeciw koronawirusowi mogą już otrzymywać osoby m.in. leczone onkologicznie, po przeszczepach, z niedoborem odporności lub zakażone HIV. Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/przypominajaca-trzecia-dawka-szczepionki

  Szczepienie pozwala uniknąć zachorowania na COVID-19 lub łagodnie przejść przez zakażenie. Musimy być odpowiedzialni – zachowajmy czujność, by wspólnie uniknąć IV fali pandemii.

×

Wyszukaj w serwisie