×

Aktualności

 • Szkolenia dla przedsiębiorców

  Oddział ZUS w Opolu zaprasza na bezpłatne szkolenie dla prowadzących działalność gospodarczą oraz planujących rozpocząć działalność, podczas którego będzie omawiane:

  • kto może skorzystać z obniżenia podstawy wymiaru składek,
  • jak obliczyć limit przychodu,
  • jak obliczyć podstawę wymiaru składki korzystając z kalkulatora udostępnionego na stronie ZUS,
  • jak złożyć dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe.

  Termin szkolenia: 12 marca br., od godz. 9:00 do 10:30.

  Miejsce: ZUS Oddział w Opolu, ul. Wrocławska 24, sala narad 014.

  Na szkolenie można zapisać się telefonicznie: 77 4511623 lub na adres e-mail: .

  Ważne:

  do 11 marca br., należy przesłać zgłoszenie na adres e-mail: .

 • Nowa Klonowa

  Wczoraj, 13 lutego, dokonano odbioru końcowego ul. Klonowej w Kolonowskiem. W ramach inwestycji wykonano kanały teletechniczne, ułożono kostkę brukową i zamontowano oświetlenie uliczne. Droga ma 600 metrów długości, a jej szerokość to 5 metrów. Całość prac, które kosztowały ponad 1,5 mln złotych, wykonała firma HALEX z Krasiejowa, a przedsięwzięcie zostało w 70% dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 • Uproszczone Plany Urządzenia Lasu

  Przedsiębiorstwo Usług Przyrodniczo-Leśnych TAXUS z siedzibą w Poznaniu informuje, iż zakończyło prace nad projektami Uproszonych Planów Urządzenia Lasu dla obszaru Powiatu Strzeleckiego, gminy Jemielnica i Kolonowskie. W związku z powyższym materiały w postaci projektów UPUL dla poszczególnych obrębów ewidencyjnych położonych na obszarze gminy Kolonowskie, zostają przekazane do wyłożenia i zapoznania się przez właścicieli lasów z ich zapisami.

  Zgodnie z art. 21 ust. 5 Ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach, w terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu uproszczonego planu urządzenia lasu zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski w sprawie planu.

  Szczegóły w załączniku: PDFPismo TAXUS (936,96KB)

 • Spotkanie szkoleniowo-informacyjne

  Izba Rolnicza w Opolu, we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Prudniku oraz Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Opolu, zaprasza na spotkanie szkoleniowo-informacyjne, dotyczące ASF. Szczegóły w załączniku: PDFSzkolenie.pdf (203,59KB)

 • Turnusy rehabilitacyjne

  W imieniu Dyrekcji Oddziału Regionalnego KRUS w Opolu, uprzejmie informujemy, że Opolski KRUS dysponuje wolnymi miejscami na turnusy rehabilitacyjne.

 • Przekazanie dotacji celowej w zakresie sportu

  W odnośniku informacje dotyczące przekazania dotacji celowej na realizację przedsięwzięć z zakresu sportu w roku 2024.

 • Kraina Zdrowia Dzieci

  Opolski NFZ zaprasza na Krainę Zdrowia Dzieci - największe medyczne wydarzenie poświęcone zdrowiu dzieci!

  Wydarzenie odbędzie się 10 lutego 2024 r. w godz. 9.00 – 17.00 na terenie Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Opolu (ul. Wrocławska 158).

  Jest ono dedykowane dzieciom w wieku od 0 do 18 roku życia. Dzieci pod opieką rodziców będą miały możliwość skorzystania z konsultacji i porad lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, w szczególności pediatrów oraz specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

  Celem odwrócenia negatywnego trendu w zdrowiu naszych dzieci, a także szerzeniu działań profilaktycznych, Opolski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na bezpłatne, bez skierowania i rejestracji badania lekarskie. Do dyspozycji dzieci i ich rodziców będzie kilkadziesiąt gabinetów lekarskich. Do udziału zapraszamy dzieci bez objawów infekcji.

 • Zadbaj o siebie! Żyj!

  W dniach 22 – 28 stycznia 2024 r. odbywa się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.  W imieniu NFZ zapraszamy wszystkie Panie do regularnych badań cytologicznych, które mogą uchronić kobiety przed zachorowaniem na groźną chorobę, jaką jest rak szyjki macicy.

  Wczesne wykrycie zmian może uratować Twoje życie.

 • Zmiany w dowodach osobistych

  Już od stycznia 2024 r. weszły w życie zmiany w dowodach osobistych. Nie trzeba wypełniać papierowych formularzy, aby złożyć wniosek o wydanie dokumentu. Można go składać w formie cyfrowej i podpisać na specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniu, tzw. signature pad. W praktyce oznacza to m.in., że wniosek o wydanie dowodu osobistego będzie można złożyć przedkładając jedno zdjęcie, oraz dotychczasowy dowód osobisty lub paszport (bez papierowego wniosku). Wniosek o dokument od stycznia br. można złożyć online. Zostanie zatwierdzony naszym podpisem elektronicznym. Jeśli składasz wniosek przez Internet, musisz uzupełnić go o odciski palców i wzór podpisu. Dane te zostaną pobrane w urzędzie i umieszczone w dowodzie osobistym. Na wizytę w urzędzie masz 30 dni od złożenia wniosku przez Internet. Po tym terminie twój wniosek nie zostanie zrealizowany (pozostanie bez rozpoznania

×

Wyszukaj w serwisie