×

Aktualności

 • Dopłaty z tytułu Systemu QMP

  W załączeniu informacje o możliwości uzyskania dopłat z tytułu Systemu QMP do utrzymywania bydła mięsnego, jak również od 1 stycznia 2024 roku do bydła ras mlecznych oraz bydła w typie kombinowanym użytkowanych w typie mięsno-opasowym, mleczno-opasowym lub opasowym: PDF2024.06.12 L.dz.220PZPBM2024 informacja o QMP do gmin miejsko-wiejskich i wiejskich.pdf (414,41KB)

 • Obwieszczenie Marszałka Województwa Śląskiego o wydaniu decyzji zatwierdzającej Projekt robót geologicznych dla zadania inwestycyjnego: „Budowa linii 400 kV relacji Trębaczew – nacięcie linii Joachimów (Rokitnica) – Wielopole, przedłożony do zatwierdzenia przez Inwestora – Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie

  Obwieszczenie Marszałka Województwa Śląskiego o wydaniu decyzji zatwierdzającej Projekt robót geologicznych dla zadania inwestycyjnego: „Budowa linii 400 kV relacji Trębaczew – nacięcie linii Joachimów (Rokitnica) – Wielopole, przedłożony do zatwierdzenia przez Inwestora – Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z siedzibą w Konstancinie-Jeziornie

 • II Sesja Rady Miejskiej Kolonowskiego

  Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że dn. 17 czerwca br. o godz. 16.00 odbędzie się II Posiedzenie Rady Miejskiej Kolonowskiego. Materiały dotyczące posiedzenia dostępne są tutaj, natomiast relację online śledzić można tutaj.

 • Webinarium dla seniorów i ich opiekunów

  18 czerwca 2024 roku od 10:00 do 12:30. odbędzie się spotkanie online „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie, skierowane do seniorów oraz ich opiekunów. Webinarium jest organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. W webinarium można uczestniczyć zarówno samodzielnie, jak i grupowo (za pośrednictwem domów seniora, klubów seniora, domów pomocy społecznej, bibliotek itp.). W przypadku zgłoszeń grupowych wypełniając formularz rejestracyjny należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników webinarium. W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie.

 • Uważajcie na oszustów!

  UWAGA! W dniu 10.06.2024 r., około godz. 14:30, w miejscowości Kolonowskie miała miejsce próba oszustwa na policjanta CBŚP - Bogdana Mokry nr. legit. 20102. Zachowajcie czujność! Nie dajcie się oszukać!

 • Szczepienia przeciwko HPV

  HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, brodawki narządów płciowych, a także inne choroby nowotworowe. Szczepienia przeciw HPV należą do działań profilaktycznych. Mają one na celu ochronę przed chorobami wywołanymi przez wirus brodawczaka ludzkiego, które mogą prowadzić do rozwoju stanów przednowotworowych i nowotworów takich jak: rak szyjki macicy, rak pochwy, rak odbytu, rak prącia czy brodawek narządów płciowych. Szczepienia przeciwko HPV są szczepieniami zalecanymi dla każdego dziecka po ukończeniu 9 lat.

 • "Czyste Powietrze" - zaproszenie na spotkanie informacyjne

  Burmistrz Gminy Kolonowskie serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie w ramach Programu “Czyste Powietrze”, które odbędzie się dnia 13 czerwca 2024 roku o godzinie 15:00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskiem, pokój nr 11.

  W trakcie spotkania będzie można indywidualnie zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

 • Stopnie alarmowe CHARLIE i BRAVO

  nformujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 92) podpisał Zarządzenia:

  • nr 57 z dnia 31 maja 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr 59 z dnia 31 maja 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (2. stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr 58 z dnia 31 maja 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.

  Zarządzenia obowiązują od dnia 1 czerwca 2024 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2024 roku do godz. 23:59.

 • Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

  Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

  W związku ze wzrostem przestępczości z wykorzystaniem skradzionych danych osobowych* Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik aplikacji mObywatel 2.0 może:

  • zastrzec swój numer PESEL,
  • cofnąć zastrzeżenie (bezterminowo lub czasowo),
  • dowiedzieć się, kto sprawdzał jego numer PESEL i z jakiego powodu,
  • sprawdzić historię swoich zastrzeżeń.
 • Światowy Dzień Bez Tytoniu

  Dziś obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu - święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia i ma na celu przypomnieć o szkodliwości palenia papierosów. Tegoroczne hasło kampanii Światowego Dnia Bez Papierosa brzmi: „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed”.

×

Wyszukaj w serwisie