×

Aktualności

 • Zmiana zasad wstępu

  W załączeniu informacja m informację o zmianie zasad wejścia mieszkańców LGD „Kraina Dinozaurów” do JuraParku w Krasiejowie.

 • Umowa na przebudowę MCKS podpisana!

  Dziś została podpisana umowa na przebudowę budynku Miejskiego Centrum Kulturalno-Sportowego w Kolonowskiem. Inwestycję o wartości 2 698 390, 20 zł zrealizuje firma DASK ze Spóroka. Na zadanie to Gmina Kolonowskie otrzymała dofinansowanie w wysokości 319 tys. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz 1,8 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych.

  W ramach inwestycji planowany jest między innymi  remont dachu, termomodernizacja obiektu a także roboty budowlane w pomieszczeniach świetlicowych, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Strop i ściany w sali zajęć muzycznych zostaną obudowane płytami dźwiękochłonnymi.

 • Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

  W załączeniu pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Strzelcach Opolskich, dotyczące uboju z konieczności:  PDFUboje z konieczności - pismo do Gmin.pdf

 • Światowy Tydzień Karmienia Piersią

  Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się 5 sierpnia 2022 r. w NZOZ Zdrowa Rodzina w Opolu, przy ulicy Krapkowickiej 10A w godzinach 9:00-13:00. Opolanki podczas eventu mogą skorzystać z warsztatów laktacyjnych i porad specjalistów.

  W programie:

  • konsultacje z neurologopedą,
  • konsultacje z fizjoterapeutą,
  • porady konsultanta laktacji,
  • 9:00 – 10:00 Prawidłowe pozycje do karmienia piersią,
  • 10:30-11:30 Zapobieganie problemom laktacyjnym,
  • 12:00-13:00 Rozwiązywanie problemów laktacyjnych.

  Zapraszamy do rezerwacji: 77 / 549 53 54 Ilość miejsc ograniczona.

 • Trzeci stopień alarmowy CHARLIE_CRP

  Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

  • nr  233 z dnia 29 lipca 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • nr  234 z dnia 29 lipca 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  Zarządzenia obowiązują od dnia 1 sierpnia 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2022 roku do godz. 23:59.

 • Włączenie syren alarmowych

  Informujemy, że dnia 1 sierpnia,  o godz. 17:00, dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, nastąpi włączenie syren alarmowych na 1 minutę.

 • RDOŚ informuje

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Opolu informuje, że - w związku z wejściem w życie 18.12.2021 r. ustawy z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1718)  - na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska znajdują się informacje dotyczące przetrzymywania i posiadania zwierząt oraz roślin należących do inwazyjnych gatunków obcych – zwanych dalej IGO (informacje dostępne tutaj).
  Z kolei tutaj dostępny jest wzór formularza zgłoszeń stwierdzeń IGO i wzór raportu z działań zaradczych.

 • CEEB - obowiązek złożenia deklaracji!

  Przypominamy, że 30 czerwca 2022 r. minął termin zgłoszenia źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)*. Deklaracje,nadal można składać online, bezpośrednio w CEEB lub w wersji papierowej, za pośrednictwem urzędu gminy.

 • Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych

  W dniach od 15 do 29 lipca br. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie
  prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w styczniu i lipcu, a jego wyniki prezentowane są odpowiednio we wrześniu danego roku i marcu roku następnego.

  Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz
  prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne.
  Informacje te są niezbędne do podejmowania decyzji o kierunkach rozwoju rolnictwa na poziomie kraju, województwa, ale także każdej gminy.
  Uczestnictwo jak największej liczby osób w badaniu jest kluczowe dla jego efektywności.

×

Wyszukaj w serwisie