×

Orkiestra Dęta Stowarzyszenie Muzyczne Colonnowska

Orkiestra powstała w 1989 roku. Pomocą służył ks. Wolfgang Globisch, który na początku zakupił niezbędne instrumenty dęte.

Początkowo orkiestra składała się z 6. członków, na czele z p. Manfredem Jancikiem – kapelmistrzem i nauczycielem gry na instrumentach. Pierwsze występy publiczne ograniczały się do świąt kościelnych i festynów. Od roku 1992 orkiestra brała udział w imprezach i festynach, organizowanych przez Gminę Kolonowskie oraz konkursach na terenie Śląska

Orkiestra utrzymuje kontakty z partnerską orkiestrą dętą w Beilrode (Niemcy), dzięki czemu kilkakrotnie miała możliwość wystąpienia w Niemczech. Występowała także na rynku w Hranicach (Czechy), w ramach projektu realizowanego przez Gminę Kolonowskie.

W dniu dzisiejszym zespół składa się z 25 członków. Większość z nich to ludzie młodzi, w wieku do 30. lat. Od listopada 2001 orkiestra jest zarejestrowana w KRS jako Stowarzyszenie Muzyczne „Colonnowska”.

Repertuar orkiestry obejmuje utwory polskie i zagraniczne (szczególnie czeskie i niemieckie) charakterystyczne dla typowych orkiestr dętych, ale również fragmenty musicali, muzyki pop i poważnej.

Zapewniamy oprawę muzyczną świąt liturgicznych, imprez okolicznościowych (festynów, weseli, wieczorów panieńskich itp.)

×

Wyszukaj w serwisie