Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

Miasta partnerskie

Beilrode - gmina leżąca w Saksonii, regionie Ostelbien w okolicy miasta Torgau we Wschodnich Niemczech. Liczy ok 2600 mieszkańców. Kontakty z tą gminą trwają już od 1973r, kiedy to współpracę rozpoczęły jednostki OSP Kolonowskie i FFW Beilrode. Działa ona prężnie do dziś. Ponadto współpraca rozwija się również na wśród klubów sportowych, orkiestry i szkół.

Oficjalna umowa o współpracy partnerskiej z gminą Beilrode została podpisana 21.09.2000.

http://www.gemeindebeilrode.de/

    Wappen_beilrode.jpeg

Gehrden gmina leżąca w Dolnej Saksonii w Niemczech, niedaleko miasta Hannover. Kontakty z tą gminą trwają od kilku lat. Dotychczas nie została jednak podpisana oficjalna umowa współpracy partnerskij.

Początkowo współpraca z Gehrden rozwijała się na płaszczyźnie klubów sportowych i jednostek OSP. Obecnie wspołpraca istnieje na płaszczyźnie samorządowej w dziedzinie gospodarki.

www.gehrden.de

    Gehrden.jpeg

Chmelnica gmina leżąca w Słowacji w okregu Pressov. Liczy ona 900 mieszkańców. Specyfika tej małej gminy jest fakt, że jej mieszkańcy na co dzień posługują się dialektem niemieckim.

Współpraca z gminą rozwija się na płaszczyźnie samorządowej oraz kół DFK.

Oficjalna umowa o współpracy partnerskiej z gminą Chmelnica została podpisana 11.05.2002.

www.chmelnica.sk

    sk-sl)ch.jpeg

Wolfsgraben - gmina leżąca w Dolnej Austrii niedaleko Wiednia. Kontakty z gminą Wolfsgraben zainicjował pochodzący z Kolonowskiego, a mieszkający obecnie w Wolfsgraben Josef Fox. Gmina ta liczy ok. 2000 mieszkańców. Współpraca z gmina odbywa się na płaszczyźnie wymiany uczniowskiej.

Elementem łączącym obydwie gminy jest również członkostwo w Sojuszu Klimatycznym.

Oficjalna umowa o współpracy partnerskiej z gminą Wolfsgraben została podpisana 20.05.2006. tego samego dnia Gmina Kolonowskie została jako pierwsza gmina w Polsce członkiem Sojuszu Klimatycznego.

www.gemeinde-wolfsgraben.at

    AUT_Wolfsgraben_COA.gif

Bělotín - gmina położona w kraju ołomunieckim, w odległości 6 km od Hranic, nad potokiem Luha. Składa się z miejscowości Bělotín, Kunčice, Lučice oraz Nejdek i ma ponad 1.800 mieszkańców. Pierwsza wzmianka o Bělotínie pochodzi z XIII wieku.

Oficjalna umowa o współpracy partnerskiej z gminą Bělotín została podpisana 06.07.2012 r. w Kolonowskiem.

www.belotin.cz

   

 

×

Wyszukaj w serwisie