×

16 lipca 2012

DZIECI ZAPLANOWAŁY SOBIE CAŁY LIPIEC

IMG_0024.jpeg „Wakacyjna przygoda językowa” to hasło przewodnie tegorocznych letnich półkolonii organizowanych w gminie Kolonowskie. Nazwa ta kojarzyć się może ze szkołą i nauką języków obcych, ale to nie zniechęciło młodych mieszkańców gminy do wzięcia udziału w akcji letniej. W tym roku głównym organizatorem wakacyjnych atrakcji jest Stowarzyszenie Odnowa Wsi w Staniszczach Małych a jego partnerami są Stowarzyszenie Odnowa Wsi w Spóroku oraz Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Staniszczach Wielkich. Już od kilku lat stowarzyszenia te współpracują ze sobą i organizują różnego rodzaju wyjazdy oraz zajęcia w pobliżu miejsca zamieszkania. Oczywiście ogromnym wsparciem w realizacji projektu jest dofinansowanie ze strony Powiatu Strzeleckiego i Gminy Kolonowskie.

wakacje 2012 - nadleśnictwo.jpeg Co Stowarzyszenia mają do zaoferowania dzieciom i młodzieży? W tym roku chętni mogą wziąć udział w wyjazdach do Oleskiej Laguny, ZOO, kopalni złota w okolicach Nysy, a także w rowerowej wycieczce do Nadleśnictwa w Zawadzkiem. Jeśli ktoś nie lubi wyjeżdżać to także w jego miejscowiści znajdą się ciekawe zajęcia. Do wyboru są turnieje ringo oraz tenisa stołowego, wyjazdy do kręgielni w Kolonowskiem oraz biwaki. Dzieci miały możliwość wyboru oraz zapisania się pod koniec czerwca. Wszystkie zaplanowane na lipiec działania cieszyły się powodzeniem wśród młodych.

wakacje 2012 pingpong.jpeg Niektóre z wakacyjnych projektów już się zrealizowano. Wyjazd do Oleskiej Laguny organizowany co poniedziałek był nie lada atrakcją. W upalne dni dzieci mogły się schłodzić w oleskim basenie i pozjeżdżać na zjeżdżalniach. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano wyjazd do Olesna, w ubiegłych latach dzieci zabierano do Aqua Parku w Tarnowskich Górach. Następnie organizowane były akcje w gminnych wioskach. Jako pierwsze odbyły się rozgrywki ringo przy Centrum Aktywności Wiejskiej w Stniszczach Małych. Dzieci były podzielone wg kategorii wiekowych. Osobno grały dzieci z podstawówki i osobno młodzież gimnazjalna. Ci zaś kolejno byli podzieleni na dziewczyny i chłopaków, aby rywalizacja była sprawiedliwa.

Co środę rozgrywany jest turniej tenisa stołowego w świetlicy Staniszczch Wielkich. Uczestnicy zdobywają kolejno w nich punkty, które liczą się do kwalifikacji ogólnej w tej kategorii. Każdy czwartek zarezerwowany jest na biwaki, odbywające się przy siedzibach organizatorów. Pierwszy miał miejsce Staniszczach Wielkich. Tam dzieci grając w podchody zmagały się z poleceniami napisanymi w języku polskim, jak również niemieckim i angielskim. W międzyczasie uczestnicy mogli zagrać w wszelkiego rodzaju gry planszowe. Tydzień później był biwak Staniszczach Małych. Tam dzieci brały udział w biegu na orientację w kierunku źródełka Stoczek. Potem podobnie jak na poprzednim obozie były wspólne gry i zabawy w różnych językach. W drugim tygodniu organizowanych zajęć, dzieci pojechały na rowerach do Centrum Przyrodniczego przy Nadleśnictwie Zawadzkie. Tam młodzi rowerzyści na przywitanie dostali posiłek po długiej trasie. Następnie zwiedzali Izbę Leśno-Przyrodniczą, po czym poszli na spacer wzdłuż ścieżki przyrodniczo-rekreacyjnej „Nad Małą Panwią” i uczyli się słówek w językach obcych związnaych z lasem.

W następnych tygodniach lipca na młodych ludzi czekają także kolejne atrakcje. Mogą oni pograć w kręgle w okolicznej kręgielni, wyjechać do opolskiego ZOO, jak również do Nysy. Zaplanowany jest też rodzinny piknik na boisku LZS w Staniszczach Wielkich. Tam zaproszone są wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzinami.

×

Wyszukaj w serwisie