×

31 lipca 2012

WAKACJE Z BOGIEM CZ. 1

DSCN0716.jpeg W ramach "Wakacji z Bogiem", organizowanych przez Parafialny Zespół Caritas, którego tematem przewodnim było "Kochaj przyrodę ja k św. Franciszek", odbyły się już trzy spotkania w salce. Uczestniczyło w nich około 45 dzieci, zasłuchanych w opowiadania o św. Franciszku.

DSCN0696.jpeg Dzieci wykonywały prace plastyczne, związane z tematem przewodnim (malowanie, lepienie z gliny zwierząt, robienie lornetek) oraz uczestniczyły w dwu wycieczkach. Celem pierwszej z nich było ZOO w Opolu, w któym - podczas ponad 3-godzinnego pobytu - dzieci mogły obserwować zwierzęta - od tych małych, po te całkiem duże. Upał, panujący tego dnia, w niczym nie przeszkadzał dzieciom, które pełne energii i radości chciały zobaczyć jak najwięcej. Po godzinie 14 wszyscy - zdrowi i zadowoleni - wrócili do Kolonowskiego, aby dzielić się z najbliższymi wrażeniami przeżytego dnia.

DSCN0720.jpeg Kolejny wyjazd to wizyta w kinie HELIOS i film pt. "Epoka Lodowcowa 4. Wędrówka Kontynentów 3D", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na wycieczkę pojechało aż 68 dzieci wraz opiekunami. Sam film zachwycił wizualnie, ale przede wszystkim wciągnął i wzruszył. Nie brakowało humoru i refleksji. Dzieci przeżywały przygody razem z filmowymi bohaterami, a potem szczęśliwe i zadowolone - wróciły do domów.

×

Wyszukaj w serwisie