Szczepienia w Kolonowskiem                                               Uwaga! Zmiana dostępności Urzędu Miasta i Gminy Kolonowskie od dnia 2 listopada 2020 r.!

×

27 sierpnia 2012

POŻEGNANIE WAKACJI NA SPORTOWO

Pod takim hasłem odbyły się ostatnie zajęcia wakacyjne w świetlicy wiejskiej w Staniszczach Wielkich. W czwartek, 23 sierpnia, na terenie przylegającym do świetlicy, stanęło do sportowych zmagań czternastu zawodników w wieku od 6 do 13 lat.

Dzieci rywalizowały między sobą w przeróżnych konkurencjach sprawnościowych. Był slalom z piłeczką i kijem do unihokeja, chodzenie na szczudłach, biegi, rzucanie kuli petanqa do obręczy hula-hop i wiele innych - oczywiście wymyślonych przez panią świetlicową.

Konkurencje były na tyle ciekawe i różnorodne, że nie było potrzeby dzielenia uczestników zawodów na kategorie wiekowe. Maluchy nie ustępowały sprawnością starszym dzieciakom i świetnie sobie ze wszystkim poradziły. W przerwach mali sportowcy mogli uzupełnić płyny napojami chłodzącymi i wodą. Nie zabrakło również kibiców, jak na zmagania sportowe przystało. Dzieciaki dopingowali rodzice i koledzy.

Punktem kulminacyjnym ostatnich zajęć było podsumowanie punktów zdobytych podczas trwania akcji " Wakacje w świetlicy" oraz rozdanie nagród.

Nagrody w postaci gadżetów reklamowych przygotowały dla dzieci Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem oddział Kolonowskie, Agencja Promocji i Reklamy " Sibilings" w Opolu oraz P.P.U Kopgard-Bis w Kolonowskiem. Napoje i słodycze ufundował Burmistrz Gminy Kolonowskie.

W imieniu dzieci składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich wymienionych darczyńców, dzięki którym na twarzach dzieci pojawił się szczery uśmiech.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w świetlicy, jak co roku, będzie można uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach tematycznych jak i cyklicznych. Już od wtorku 4 września, początek regularnych zajęć dla Z.T " Figiel" i " Figielek". Nabór nowych członków do zespołu trwa do końca września. Zapisy w każdy wtorek w godz od 15.30 do 17.30.

100_1168.jpeg   100_1172.jpeg   100_1175.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie